II Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Z. Noskowskiego - Brzesko - 10.05.2015 r. - 04.2015 r.

KOLEJNY SUKCES WOKALNY KATARZYNY SZPILKI - 10.05.2015

   W niedzielę 10 maja 2015 roku w Regionalnym Centrum Kulturalno - Bibliotecznym w Brzesku odbyła się druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego dla dzieci i młodzieży im. Z Noskowskiego. Imprezie patronowali: Burmistrz Grzegorz Wawryka oraz Radio RDN.
   Przesłuchania odbywały się w trzech grupach wiekowych: do lat 12 (13 uczestników), do lat 15 (20 uczestników) i do lat 18, w którym udział wzięło 13 uczestników. Spo¶ród nich jury w składzie: dr hab. Maria Seremet-Dziewięcka, prof. Agata Kobierska oraz pomysłodawczyni imprezy mgr Monika Kucińska, zakwalifikowało do finału 20 wokalistów.
   W¶ród uczestników przesłuchań była również Katarzyna Szpilka z Żegociny - uczennica Szkoły Muzycznej II Stopnia w Krakowie. W Brzesku za¶piewała "GroĽn± dziewczynę" Stanisława Moniuszki oraz arie: "Sento Nel Core" (komp. Alessandro Scarlatti) oraz "Sebben Crudelle" (Antonio Caldara's). Jej wykonania znalazły uznanie jury, które przyznało jej I miejsce w grupie do 18 lat. To kolejny sukces ¶piewaczki z Żegociny, któr± niedawno mieli okazje posłuchać uczestnicy "Benefisu artystycznego Rodziny Juszczyków". ¦piewaczka uczestniczyła także w I edycji tego konkursu, zajmuj±c rok temu w kategorii do 15 lat drugie miejsce.
    Zwyciężczyniami w młodszych grupach zostały: Aleksandra Dzieńska (do 12 lat - SM I st. w Brzesku) oraz Anna Pysno (SM I st. w Domosławicach - do 15 lat). Komisja przyznała także dwie Nagrody im. Z. Noskowskiego dla Gabrieli Stolińskiej i Edyty Pałuckiej.
   Organizatorami imprezy byli MOK Brzesko, Urz±d Miejski w Brzesku oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Społeczno- Kulturalne "Człowiek Człowiekowi" - Szkoła Wokalna w Zabierzowie.

Katarzyna Szpilka. Katarzyna Szpilka.
Jury.  Ogłoszenie wyników.

II Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Z. Noskowskiego - Brzesko - 10.05.2015 r. - 04.2015 r.

¬ródło: www.mok. brzesko.pl

[wstecz]