Zakończenie roku szkolnego 2014/2015.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO - 26.06.2015

     Najwcześniej rok szkolny 2014/2015 zakończyli maturzyści, którzy świadectwa ukończenia szkoły otrzymali już w końcu kwietnia 2015 roku. W poprzednich latach wcześniej otrzymywali świadectwa także uczniowie klas trzecich zasadniczej szkoły zawodowej. W tym czekali oni na odbiór świadectw do ostatniego dnia nauki, tj. do 26 czerwca 2015 roku.
   Zakończenie roku szkolnego poprzedziły, podobnie jak w latach poprzednich, nabożeństwa kościelne, będące zakończeniem roku katechetycznego, połączone z mszą święta dziękczynną. Tylko Zespół Szkół w Rozdzielu najpierw zorganizował uroczyste zakończenie roku w szkole, a potem uczniowie udali się na nabożeństwo do żegocińskiego kościoła parafialnego.
  Podczas uroczystych akademii szkolnych pożegnano absolwentów, dziękowano wychowawcom i nauczycielom, przedstawiano programy artystyczne. Najlepsi uczniowie otrzymywali świadectwa z wyróżnieniem (czerwonym paskiem) oraz nagrody książkowe. Życzenia wakacyjne złożył uczniom Wójt Gminy Żegocina - Pan Jerzy Błoniarz, który uczestniczył w uroczystościach w Łąkcie Górnej i Żegocinie.
   W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łąkcie Górnej uroczystość zakończenia roku szkolnego połączono ze wzruszającą i starannie zorganizowaną ceremonią pożegnania przechodzących na emeryturę Państwa Ewy i Jana Rośków.
   Poniżej linki do relacji z zakończenia roku szkolnego w placówkach oświatowych gminy Żegocina.

[wstecz]