radosni2015-00.jpg (12663 bytes)

ZAPRASZA MŁODZIEŻ STUDENCKĄ Z GMINY ŻEGOCINA DO UDZIAŁU W PROJEKCIE

   W imieniu Stowarzyszenia Absolwentów "Radośni" mam zaszczyt zaprosić młodzież z terenu Gminy Żegocina do udziału w międzynarodowym projekcie młodzieżowym pod tytułem "COOLture Bridge! Let's decode European Soul". Spotkanie odbędzie się w dniach 7 -16 sierpnia 2015 r. w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Rozdzielu. Sponsorem projektu jest program Unii Europejskiej Erasmus +.
   Udział w tym projekcie biorą grupy młodzieży z Polski, Ukrainy, Białorusi oraz Niemiec. Każda grupa składa się z siedmiu przedstawicieli młodzieży, który wraz z dwójką opiekunów będą wspólnie pracować nad tematem spotkania. Jak wskazuje tytuł projektu, podczas spotkania wspólnie będziemy pracować nad tematem szeroko rozumianej kultury. Nie tylko będziemy dyskutować o tym czym jest kultura, jakie elementy ją tworzą ale także sami spróbujemy m.in. przygotować potrawy z naszych krajów i dowiemy się jakie zwyczaje w nich obowiązują. Celem podstawowym jest zbudowanie międzynarodowych więzi przyjaźni oraz lepsze poznanie się młodzieży dzięki mocy płynącej z bogactwa naszych kultur. Podczas wymiany zaplanowaliśmy m.in. interaktywne warsztaty kulturalne oraz cztery międzynarodowe wieczory podczas których każdy z uczestników będzie mógł zaprezentować swój kraj a także poznać kraje sąsiadów. W ramach programu przewidzieliśmy również wycieczki z przewodnikami po Krakowie oraz wyjazd do Kopalni Soli w Bochni.
   Co ważne! Uczestnictwo w projekcie jest darmowe. Od uczestników nie będzie pobierana żadna opłata. Wszelkie koszty tego spotkania zostały sfinansowane z programu Erasmus +.
   Aby jeszcze dokładniej wyjaśnić czym jest wymiana młodzieżowa odsyłam do filmu zrealizowanego przez naszych partnerów z Włoch - Stowarzyszenie Binaro Uno. Film można znaleźć pod adresem https://youtu.be/oG80J6sK91Y


Podsumowując:
Zapraszamy na projekt pt: "COOLture Bridge! Let's decode European Soul"
Kiedy: 7 - 16 sierpnia 2015 r.
Gdzie: Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Rozdzielu (www.schronisko.rozdziele.pl)
Kto: 36 uczestników z 4 krajów (Białoruś, Ukraina, Niemcy, Polska)
Poszukujemy: 5 uczestników z terenu Gminy Żegocina

   Aby zgłosić się do udziału w projekcie wystarczy przesłać wiadomość na adres e-mail stowarzyszenie@radosni.pl lub skontaktować się z Markiem Kamionką pod nr tel. 889 810 328

   Serdecznie zapraszam do udziału w tym kulturalnym przedsięwzięciu.

Marek Kamionka
Prezes Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów "Radośni"
(z pochodzenia z Łąkty Górnej)

Kim jesteśmy?
    Stowarzyszenie Absolwentów "Radośni" to platforma wymiany pomysłów, myśli i poglądów pomiędzy absolwentami szkoły średniej, prowadzonej przez Fundację im. ks. Siemaszki w Piekarach / niedaleko Krakowa. Głównym celem istnienia organizacji jest wspieranie aktywnych, domagających się zmian w otaczającym środowisku, młodych ludzi poprzez przekazywanie im odpowiednich narzędzi do przeprowadzenia zmian oraz zapewnienie wspólnej pracy w tym kierunku. Za pośrednictwem Stowarzyszenia łatwiej jest zorganizować spotkanie klasowe, uruchomić lokalną inicjatywę oraz, co istotne w kontekście europejskim - przygotować oraz przeprowadzić projekt międzynarodowy.
   Stowarzyszenie zapewnia i organizuje wzajemną pomoc koleżeńską wśród absolwentów liceum (pierwsi członkowie Stowarzyszenia ukończyli już różnorodne kierunki uniwersyteckie i pracują w wyuczonych zawodach). Pracujemy na rzecz wzajemnego porozumienia poprzez utrzymywania przyjacielskich kontaktów, budowanie koleżeńskich relacji. Czynimy to przez dialog na temat przygotowywanych inicjatyw oraz wymianę informacji na temat naszej dotychczasowej działalności oraz osiągnięć zawodowych i naukowych. Poprzez kontakty z partnerami z innych krajów chcemy brać aktywny udział w inicjatywach prowadzonych przez młodzież w Europie - tak, aby głos młodych ludzi był wysłuchany.


Stowarzyszenie Absolwentów "Radośni"
Piekary 2
32-060 Liszki
tel: +48 889 810 328
fax: (0-12) 280 62 87
e-mail: stowarzyszenie@radosni.pl

www.radosni.pl
KRS: 0000378113
NIP: 9442242934
REGON:121522489

Stowarzyszenie Absolwentów "Radośni".

Stowarzyszenie Absolwentów "Radośni".

Stowarzyszenie Absolwentów "Radośni".

Erasmus+.               Stowarzyszenie - Radośni

Foto: www.radosni.pl

[wstecz]