Światowe Dni Młodzieży - Kraków 26-31.07.2016.

PRZYGOTOWANIE DO ŚWIATOWEGO DNIA MŁODZIEŻY - PROŚBA O GOŚCINĘ

    W 2016 roku młodzi ze wszystkich kontynentów, decyzją Papieża Franciszka ogłoszoną w Rio de Janeiro, spotkają się w Krakowie i jego okolicach, aby wspólnie uczestniczyć w XXXI Światowych Dniach Młodzieży.
     Otrzymaliśmy kolejne pismo w tej sprawie. Oto jego treść:
Szanowni Państwo,
   W imieniu Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży w Krakowie proszę Państwa o przekazanie ulotki informacyjnej dotyczącej możliwości udziału w programie wyżywienia pielgrzymów. Proszę o przesłanie ją do podmiotów, które, według Państwa, będą zainteresowane współpracą w tym temacie.
   Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Światowych Dni Młodzieży teraz w aktualnościach oraz w najbliższym czasie w zakładce Dołącz/ Strefa Gospodarza/Wyżywienie.
   Pozdrawiam, Zuzanna Bromke-Sajdak z upoważnienia Sabiny Michalskiej, Sekcja Logistyki ŚDM, KO Kraków 2016
  Mail: s.michalska@krakow2016.com Tel. 511 985 648
.
     Prosimy o ich ugoszczenie w dniach 25.07-01.08.2016. Region południowej Polski odwiedzi w tym czasie kilka milionów pielgrzymów, w tym ok. 600 tysięcy młodzieży, która zarejestruje się w Systemie Rejestracyjnym. Jako organizatorzy dołożymy wszelkich starań, by przyjąć i zabezpieczyć pobyt młodych.
   To wyjątkowe wydarzenie staje się wyzwaniem logistycznym w wielu aspektach. Pielgrzymom, którzy przybędą w tych dniach do Krakowa i okolic, zgodnie z zaleceniami Papieskiej Rady ds. Świeckich, staramy się zapewnić nie tylko przeżycia duchowe i umożliwić poznanie piękna naszej ziemi, ale też m.in. zakwaterowanie i wyżywienie.
    Chcielibyśmy, by po podpisaniu umowy z Komitetem Organizacyjnym ŚDM 2016 (dalej: KO ŚDM 2016) miejscowi restauratorzy, właściciele punktów gastronomiczno-usługowych: prowadzący stołówki szkolne, akademickie, stołówki w domach zakonnych i parafiach stali się najważniejszymi partnerami w realizacji tego programu. Stoi przed nami duża szansa rozwoju gospodarczego, promocji lokalnych podmiotów i możliwość rozpowszechnienia polskiej tradycji kulinarnej.

Ulotka ws. żywienia.

Ulotka ws. żywienia.

ULOTKA DO POBRANIA >>>

    Od dawna trwają przygotowania do tego wydarzenia. Uruchomiono specjalny serwis internetowy (http://www.krakow2016.com) oraz profil na fecebooku (https://www.facebook.com/sdmkrakow). Tam można dowiedzieć się szczegółów na  temat przedsięwzięcia.

Materiał nadesłany:  UG w Żegocinie

[wstecz]