Uroczyste otwarcie i piknik na Podwórku Nivea w Łąkcie Górnej - 30.08.2015 r.

PIKNIK NA OTWARCIE "PODWÓRKA NIVEA" W ŁĄKCIE GÓRNEJ - 30.08.2015

    "Podwórka Nivea" to projekt, w którym do wygrania były wyjątkowe, retro - nowoczesne place zabaw. Powodzenie gmin i spółdzielni mieszkaniowych w konkursie zależało wyłącznie od zaangażowania i mobilizacji mieszkańców. Do udziału w akcji "Podwórko Nivea" Wójt Gmina Żegocina zgłosił miejscowość Łąktę Górną. Zacięta rywalizacja 1117 zgłoszonych do konkursu miejscowości trwała przez cały miesiąc kwiecień. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu lokalnej społeczności i wielu przyjaciół z całej Polski, udało się ostatecznie uzyskać 67297 głosów i zająć wysoką 5 lokatę w konkursie, a to oznaczało wygranie wartościowej nagrody, czyli kompletnego placu zabaw dla rodzin, nazwanego "Podwórkiem Nivea".
   - Akcja ta była dla nas ogromną szansą. Kiedy podejmowaliśmy decyzję o udziale w konkursie postawiliśmy przed sobą dwa cele: zainicjowanie współdziałania mieszkańców i instytucji w całej gminie oraz zdobycie rodzinnego miejsca zabaw. Udało się. Społeczność Łąkty Górnej nie tylko się zintegrowała, ale również zyskała wyjątkowy, nowoczesny plac zabaw. W propagowaniu akcji i mobilizacjo mieszkańców mocno zaangażowali się: Pan Tadeusz Stary - sołtys Łąkty Górnej, Pan Jan Rosiek - Dyrektor Zespołu Szkół w Łąkcie Górnej, radni Łąkty Górnej, łąkiecka młodzież - mówi Jerzy Błoniarz - Wójt Gminy Żegocina.
   Pomimo, że Podwórko Nivea zostało odebrane i zatwierdzone do użytku już w dniu 6 sierpnia 2015 roku, to ze względów technologicznych na możliwość skorzystania z niego trzeba było czekać dwa tygodnie. Kiedy już minął czas oczekiwania, od razu pojawiły się tu tłumy użytkowników i to nie tylko z samej Łąkty Górnej, ale także z odległych nieraz miejscowości.
   Wójt Gminy Żegocina, wspólnie z aktywem wiejskim oraz dyrekcją miejscowego Zespołu Szkół oficjalne otwarcie nowego obiektu wyznaczyli na niedzielę 30 sierpnia 2015 roku i połączyli z Piknikiem Rodzinnym.
  W upalne, niedzielne popołudnie, znów pojawiły się tłumy ludzi, pragnących skorzystać zarówno z Podwórka Nivea, jak i bogatego programu artystycznego towarzyszącego otwarciu Pikniku Rodzinnego, dla prezentacji którego zamontowano profesjonalną scenę. Organizatorzy włożyli naprawdę dużo starań i pracy, aby dla gości zapewnić jak najlepszą rozrywkę. Zorganizowano liczne stoiska konsumpcyjne, zainstalowano Miasteczko Strażackie, dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci, przygotowano urozmaicony program artystyczny i kilka konkursów dla dzieci i ich rodziców. Oj, działo się dużo.
   O godzinie 15.00 występująca bardzo udanie w roli spikerki Pani Małgorzata Mikołajek poinformowała zgromadzonych o programie całego Pikniku. Co jakiś czas odczytywała długą listę darczyńców, którzy wsparli organizację imprezy i zapowiadała kolejne punkty programu. Potem zaczęły się zabawy dla dzieci, które prowadziły animatorki. Równolegle dzieci i dorośli mogli korzystać z pozostałych atrakcji.
   Jeszcze p
rzed rozpoczęciem części oficjalnej, publiczność mogła zobaczyć pierwszą prezentację estradową. Przedszkolaki z Łąkty Górnej brawurowo zatańczyły na estradzie wzbudzając duże zainteresowanie widzów. Występ ten był chyba najczęściej rejestrowany na zdjęciach i filmach. Za ten popis dzieci otrzymały zestawy soczków, słodyczy i upominków, ufundowanych przez Firmę "Nivea".
   Na placu przed estradą rozpoczęły się pierwsze zabawy, organizowane przez animatorki. O godzinie 16 rozpoczęła się oficjalna część imprezy - ceremonia otwarcia "Podwórka Nivea". Na scenę poproszono "ojców chrzestnych" placu zabaw: Wójta Gminy Żegocina Jerzego Błoniarza, Dyrektora ZS w Żegocinie - Jana Rośka, sołtysa Łąkty Górnej - Tadeusza Starego oraz Księdza Proboszcza - Stanisława Szczygła. Najpierw przemawiał Wójt, wskazując na duże walory integracyjne konkursu firmy Nivea oraz dziękując wszystkim, którzy organizowali społeczność do głosowania, a także wszystkim osobom, które głosowały na Łąktę Górną. Wójtowi, pracownikom Urzędu Gminy w Żegocinie, internautom z powiatu bocheńskiego i całej Polski, księdzu proboszczowi, społęczności szkoły dziękował także sołtys Tadeusz Stary. Wójt wraz z podzięowaniami wręczył stojącym na estradzie dyplomy z podziękowaniami oraz upominki.
   W tę część uroczystości włączono także pożegnanie przechodzącego na emeryturę dyrektora Jana Rośka. Pożegnał go Wójt oraz delegacja strażaków. On sam ze wzruszeniem dziękował za współpracę, przede wszystkim Wójtowi Jerzemu Błoniarzowi, nauczycielom, rodzicom uczniów.  Następnie na scenie ksiądz proboszcz Stanisław Szczygieł odmówił modlitwę, a potem udał się na plac zabaw, który pokropił wodą święconą. Ostatnim elementem tej części uroczystości było przecięcie wstęgi, które dokonało kilka osób, w tym Wójt, Sołtys oraz przedstawiciele młodzieży i uczniów.

C.D.N.
Otwarcie i piknik na Podwórku Nivea w Łąkcie Górnej - 30.08.2015 r.

Otwarcie i piknik na Podwórku Nivea w Łąkcie Górnej - 30.08.2015 r.

ZAPROSZENIE >>>

FOTOGALERIA >>>

RELACJA WIDEO >>>

[wstecz]