Szerzeszenie w ZS w Żegocinie.

Szerzeszenie w ZS w Żegocinie.

SZERSZENIE W ZESPOLE SZKÓŁ W ŻEGOCINIE - 21.08.2015

    Od samego rana w dniu 21. sierpnia 2015 roku w Zespole Szkół w Żegocinie trwała akcja poskramiania szerszeni. W akcji udział brał zastęp JRG Państwowej Straży Pożarnej z Bochni.
    Szerszenie zagnieździły się w poddaszu skrzydła licealnego, Nie było możliwości dokładnego zlokalizowania gniazda, dlatego strażacy podjęli decyzję o wprowadzeniu preparatu owadobójczego przez szczelinę, którą przeciskały się owady. Następnie uszczelnili lukę pianką, by zagnieżdżone szerszenie nie opuściły swego siedliska, a nieobecne owady nie mogły wrócić do swej siedziby.
    Lokalizacja gniazda stanowiła bezpośrednie zagrożenie dla uczniów i pracowników szkoły, gdyż wlot do niego znajdował się tuż obok okna. Straż Pożarna w ostatnim czasie odnotowuje lawinowy wzrost wezwań do akcji tego typu. Jak jednak zaznaczają funkcjonariusze, ich obowiązkiem jest usuwanie jedynie tych gniazd os i szerszeni, które znajdują się w pobliżu lokali, w których przebywają osoby ograniczonej możliwości poruszania się, tj. dzieci, seniorzy lub osoby chore. W pozostałych przepadkach, zaleca się korzystanie z usług firm specjalizujących się w usuwaniu gniazd owadów niebezpiecznych.
    Dyrekcja Zespołu Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej kieruje serdeczne podziękowanie do PSP w Bochni za szybką reakcję na wezwanie. Było to tym bardziej ważne, że na terenie szkoły odbywają się zajęcia z gośćmi z Kazachstanu oraz żegocińską młodzieżą szkolną.

Szerszeń.

Pojazd JRG PSP w Bochni na szkolnym dziedzińcu.

Materiał nadesłany: Joanna Pastuszak.

[wstecz]