Montaż wystawy "Gorce w Naturze 2000" w sali widowiskowej CKSiT w Żegocinie.

ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ "GORCE W NATURZE 2000"

    Od zeszłego czwartku (13 sierpnia 2015 roku) w sali widowiskowej Centrum Kultury Turystki i Sportu prezentowana jest wystawa fotograficzna "Gorce w Naturze 2000".
   Wystawę, na zaproszenie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej im. Czesława Blajdy, wypożyczył Gorczański Park Narodowy.  Zgromadzone na niej fotografie prezentują bogactwo przyrodnicze górskiego Pasma Gorczańskiego. Pośród zdjęć lasów, łąk i mokradeł, prezentowane są zdjęcia ptaków i drapieżników zamieszkujących parkowe lasy. Szczególnie bogato przedstawiony została kategoria ptaków, wśród których znalazły się aż cztery gatunki sów.
    Dla naszego regionu, Gorce stanowią najbliższą górską bazę wypadową. Łagodne szczyty zachęcają do wspinaczki, a okalające wzniesienia lasy i połoniny, dla uważnego turysty stanowią cenne źródło inspiracji i odpoczynku. Między trawami nieraz dostrzec można wygrzewające się na kamieniach jaszczurki i węże, przebiegające w oddali, niechętne do towarzyskich interakcji jelenie i sarny. Wieczorną porą z głębi lasu słyszeć dają się pohukiwania sów oraz szelest liści poruszonych przemykającymi niepewnie lisami, spomiędzy drzew dostrzec można uważne, świecące oczy rysiów, którym nie umknie żaden szczegół - one także nie wejdą nam nieproszone w drogę. W błotnistym obszarze, pasjonaci natury dojrzą także tropy wilków - gorczańska wataha liczy około pięciu osobników.
   Wspomnianą wystawę odwiedzać można w godzinach pracy Centrum Kultury, Sportu i Turystyki. Wyjątkiem będzie najbliższa niedziela (16 sierpnia), bowiem od godziny 17:00 do 18:30 dyżur pełnić tu będą członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej.  
    Serdecznie zapraszamy do zapoznawania się z przepięknymi zdjęciami i naturą, która zachwyca swym pięknem. Wystawa będzie prezentowana aż do końca września br.

Montaż wystawy "Gorce w Naturze 2000"

Montaż wystawy "Gorce w Naturze 2000"

Montaż wystawy "Gorce w Naturze 2000" w sali widowiskowej CKSiT w Żegocinie.

[wstecz]