"Weekend z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego" - Stoisko Żegociny -06.09.2015 r.

WEEKEND Z ZABYTKAMI POWIATU BOCHEŃSKIEGO - STOISKO ŻEGOCINY NA PIKINIKU 6.09.2015

   W niedzielne popołudnie w dniu 6. września 2015 r. na rynku w Bochni odbył się finał "Weekendu z zabytkami" w Powiecie Bocheńskim. Wzięła w nim udział rekordowa liczba około 5 tysięcy uczestników, którzy odwiedzić mogli aż 36 różnych zabytkowych miejsc i obiektów.
   Starostwo Powiatowe w Bochni, które było już po raz ósmy organizatorem tej imprezy zaplanowało na podsumowanie piknik artystyczny, do którego zaproszono przedstawicieli wszystkich gmin.
   W specjalnie przygotowanych namiotach wystawcy prezentowali swój dorobek artystyczny i kulinarny. Między licznymi wystawcami, znaleźli się również przedstawiciele gminy Żegocina. Swoje rękodzieło: biżuterię, koszyczki z wikliny peruwiańskiej, hafty, koronkarstwo, ręcznie wyszywane kartki, prezentowały przedstawicielki Klubu Seniora w Żegocinie: pani Anna Cudejko, Aniela Surma, Krystyna Łękawa. Na stoisku Firmy Produkcyjno - Handlowej pana Józefa Kępy można było degustować pyszne kołacze, drożdżówki i inne wyroby cukiernicze. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również ekologiczne zabawki z drewna - firmy Jasio" Państwa Marii i Jana Tyndel. Nie zabrakło także pięknie malowanych obrazów pani Teresy Mrugacz.
   Tegoroczny, udany "Weekend z zabytkami zakończył się występem duetu "PiS" i wokalistki "Sarsy".

 "Weekend z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego" - Stoisko Żegociny -06.09.2015 r.  "Weekend z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego" - Stoisko Żegociny -06.09.2015 r.

"Weekend z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego" - Stoisko Żegociny - 06.09.2015 r.

 

[wstecz]