Dzień Papieski w PSP w Bytosmku - 22.10.2015 r.

DZIEŃ PAPIESKI W PSP W BYTOMSKU - 22.10.2015

     22 października 2015 roku, w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, w Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Mikołaja w Bytomsku, odbyła się akademia poświęcona Wielkiemu Papieżowi. Uczniowie klasy czwartej, pod kierunkiem Pani Teresy Libery przygotowali opowieść o Janie Pawle II "Z Wadowic do Nieba". Historia ta przybliżyła uczestnikom akademii postać naszego Rodaka. Obejrzeli oni również prezentację multimedialną, w której wykorzystano wiele zdjęć z życia i pontyfikatu Jana Pawła II.
   W drugiej części akademii wszyscy uczestnicy zaśpiewali ulubioną piosenkę Papieża - "Barkę" oraz inne utwory o Papieżu. Do śpiewania zachęcił sam Jan Paweł II. Uczniowie usłyszeli bowiem głos Papieża, który wzywał do śpiewania na cześć Pana Boga i przypomniał zdanie św. Augustyna: "Kto śpiewa ten w dwójnasób się modli".
   Po wspólnym śpiewaniu przeprowadzono akcję charytatywną "Bilet dla Brata" przygotowaną przez Szkolne Koło Caritas. "Bilet dla Brata" (BdB), to ogólnopolska akcja, której celem jest pomoc młodzieży ze Wschodu w dotarciu do Krakowa na ŚDM w 2016 r. Członkowie Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunem serdecznie dziękują rodzicom, którzy bezinteresownie upiekli na ten cel "Papieskie. ciasteczka" (kremówki, babeczki, mufinki i inne słodkości). Szczególne podziękowania należą się: P. K. Drabik, P. A. Gomułce, P. W. Jędrzejek, P. K. Korabik, P. B. Matlędze i P. K. Strączek.
   Na tegorocznym Dniu Papieskim w PSP w Bytomsku było zatem "coś dla ciała i coś dla ducha" a uczniowie mogli w konkretny sposób okazać postawę miłosierdzia, której uczył całym swym życiem Św. Jan Paweł II.

Dzień Papieski w PSP w Bytosmku - 22.10.2015 r.  Dzień Papieski w PSP w Bytosmku - 22.10.2015 r.
Dzień Papieski w PSP w Bytosmku - 22.10.2015 r.  Dzień Papieski w PSP w Bytosmku - 22.10.2015 r.

Dzień Papieski w PSP w Bytosmku - 22.10.2015 r.

Materiał nadesłany.

[wstecz]