Policjant i dzieci z odblaskami.

ODBLASKI DLA PIERWSZOKLASISTÓW PSP W ŻEGOCINIE - 29.10.2015

     W dniu 29 października 2015 r. do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Świętej Kingi w Żegocinie, a tydzień wcześniej do szkół w Bytomsku, Łąkcie Górnej i Rozdzielu, przybyli policjanci z Komisariatu Policji w Wiśniczu Nowym: asp. Piotr Jacewicz i asp. Franciszek Piech, dzięki uprzejmości Katarzyny Kaszuba - gminnej koordynatorki konkursu "Odblaskowa Gmina". Przybyli goście rozdali wszystkim uczniom klas pierwszych elementy odblaskowe. Na rozdanych dzieciom odblaskach w kształcie stylizowanych serduszek jest napis: "Kochasz ? Powiedz STOP wariatom drogowym".
    Policjant przypomniał dzieciom podstawowe zasady poruszania się po drogach zwracając szczególną uwagę na obowiązek noszenia elementów odblaskowych; od niedawna nie tylko przez dzieci, ale również przez osoby dorosłe. Zwrócił uwagę, że nie należy się wstydzić nosić elementów odblaskowych, wręcz przeciwnie. Świadczy to bowiem o dojrzałości i odpowiedzialności.
    Konkurs "Odblaskowa Gmina" ma na celu m. in wyposażenie jak największej ilości mieszkańców gminy w kamizelki i inne elementy odblaskowe. Dotyczy to głównie dzieci do lat 15 oraz osób powyżej 60 roku życia, gdyż to właśnie ta grupa uczestników ruchu drogowego jest narażona na największe niebezpieczeństwo.

Akcja rozdawania odblasków - PSP w Żegocinie - 29.10.2015 r. Akcja rozdawania odblasków - PSP w Żegocinie - 29.10.2015 r.
Akcja rozdawania odblasków - PSP w Żegocinie - 29.10.2015 r. Akcja rozdawania odblasków - PSP w Żegocinie - 29.10.2015 r.

Akcja rozdawania odblasków - PSP w Żegocinie - 29.10.2015 r.

Materiał nadesłany: AR

[wstecz]