Ogłoszenie wyników konkursu "W świecie księdza Jana".

SUKCES W POWIATOWYM KONKURSIE PLASTYCZNYM - 09.10.2015

   9 października 2015 r. w sali klubu bocheńskiej Biblioteki Miejskiej i Powiatowej w Bochni odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XI konkursu plastyczno-literackiego "W świecie księdza Jana", zorganizowanego w 100. rocznicę urodzin ks. Jana Twardowskiego.  Konkurs miał zasięg powiatowy. W obecnej  edycji motywem przewodnim była twórczość ks. Jana Twardowskiego, poety wyjątkowego, ukazującego w sposób prosty, a jednocześnie magiczny otaczający nas świat. Była to doskonała okazja do przypomnienia jego sylwetki i dorobku poetyckiego.
   Uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród zgromadziło w sali klubu bocheńskiej Biblioteki nie tylko laureatów i wyróżnionych z całego powiatu, ale także rodziców, bibliotekarzy i nauczycieli. Na spotkanie przybyła Sekretarz Starostwa Powiatowego Anna Wojakiewicz, która wraz z Dyrektor Biblioteki Dorotą Rzepką wręczyła laureatom dyplomy i nagrody książkowe. Spotkanie zakończyła krótka prezentacja o życiu i twórczości poety przygotowana przez pomysłodawczynię i organizatorkę konkursu Bernadettę Machetę. 
    Na konkurs wpłynęło 130 prac. Uczestnicy wykazali się pomysłowością i artystyczną wyobraźnią. Prace były oryginalne,  kolorowe wykonane różnymi technikami. Oceniało je Jury w składzie: Iwona Multan - bibliotekarz PiMBP w Bochni, Beata Piskór - instruktor PiMBP w Bochni, Bernadetta Macheta - instruktor PiMBP w Bochni. Po dokładnym obejrzeniu, wnikliwej ocenie prac i sprawdzeniu ich zgodności z tematem konkursu postanowiło przyznać nagrody w trzech kategoriach wiekowych.
   W kategorii drugiej (10- 12 lat) II miejsce zajęła uczennica klasy V Publicznej Szkoły Podstawowej im. Świętej Kingi w Żegocinie Julita Waligóra, która w towarzystwie mamy Małgorzaty Waligóra wzięła udział w powyższej uroczystości. Konkurs Plastyczny w szkole zorganizowała pani Anna Maurer-Pasionek - bibliotekarz szkolny przy współpracy z Panią Małgorzatą Bury z Gminnej Biblioteki Publicznej w Żegocinie. W etapie szkolnym wzięło udział 8 uczniów.
  Jeszcze większy sukces odniosła uczennica klasy trzeciej Gimnazjum w Żegocinie Izabela Dziedzic, która w kategorii uczniów w wieku 13 - 15 lat zdobyła I miejsce. Nagrodzone oraz wyróżnione prace będą eksponowane w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży PiMBP w Bochni.
   Obu uczennicom serdecznie gratulujemy.

Ogłoszenie wyników konkursu "W świecie księdza Jana" - Bochnia - 09.10.2015 r.

Ogłoszenie wyników konkursu "W świecie księdza Jana" - Bochnia - 09.10.2015 r.
Praca Julity. Julita - II miejsce.

Ogłoszenie wyników konkursu "W świecie księdza Jana" - Bochnia - 09.10.2015 r.

Materiał nadesłany: AR

[wstecz]