PO I RUNDZIE "BESKID" NA CZELE BOCHEŃSKIEJ A-KLASY - 11.2015

    W ostatnim meczu rundy jesiennej, rozegranym 8 listopada 2015 roku w Żegocinie, seniorzy "Beskidu" Żegocina odnieśli zwycięstwo 2 : 0 nad lokalnym rywalem - drużyną "Trzciana 2000". Tym samym piłkarze z Żegociny, trenowani przez Wojciecha Wronę przypieczętowali tytuł „Mistrza Rundy Jesiennej Bocheńskiej A klasy” w sezonie 2015/16, gromadząc 30 punktów, zdobywając 45 bramek i tracąc 29. Jest to największy sukces "Beskidu" w 17. letniej historii klubu.
   W wywiadzie dla klubowego serwisu internetowego trener Wojciech Wrona powiedział, że obejmując stanowisko trenera pierwszego zespołu wiedział, że „nie są to chłopcy do bicia”, na których „robi” się punkty. - To w większości moi byli lub obecni uczniowie, których uczyłem w szkole w Żegocinie. Znam ich potencjał i możliwości czysto piłkarskie, widzę też wspaniałą pracę mojego poprzednika Stanisława Pączka. Problemy były, czasami duże, bo w żadnym meczu nie graliśmy w takim samym składzie. Ta drużyna cały czas się dociera, a wprowadzenie kilku młodych zawodników, jak myślę, jest dobrym rozwiązaniem, gdyż zawsze twierdziłem, że połączenie młodości i doświadczenia najbardziej się sprawdza - powiedział trener.
    Podkreślić należy fakt, że w drużynie obecnego lidera A-klasy grają wyłącznie zawodnicy mieszkający w Gminie Żegocina, w znacznej części jeszcze juniorzy (16-17 lat). W zakończonym właśnie sezonie występowała też druga drużyna "Beskid", która rywalizowała w B-klasie.  Wiodło jej się znacznie gorzej i zdarzały się przypadki zbyt małej ilości zawodników mogących grać w obu drużynach. Dlatego też Zarząd Klubu podjął decyzję o wycofaniu drużyny rezerw z rozgrywek B-klasy.
   Pierwsza drużyna z Żegociny dobrze rodzi sobie również w Pucharze Polski, los jednak skojarzył ją w III rundzie ze zdecydowanym faworytem - drużyną BKS Bochnia. Mecz zostanie rozegrany w Żegocinie, w środę 11 listopada o godzinie 13.00. To ostatnia szansa na oglądniecie w tym roku drużyny lidera na dużym boisku. Wkrótce rozpoczna się turnieje halowe.

Besid Żegocina 2015.

Materiał nadesłany.

[wstecz]