PRZEDSZKOLAKI Z ŻEGOCINY REALIZUJĄ PROJEKT EDUKACYJNY

    Przedszkole Publiczne w Żegocinie realizuje w bieżącym roku szkolnym (2015/2016) projekt edukacyjny „Żegocina – moja mała ojczyzna.” W związku z tym podjętych zostało już kilka działań mających na celu przybliżenie i zwrócenie uwagi na piękno naszej okolicy.

Spotkanie z Panią Krystyną. Spotkanie z Panią Krystyną.

   15 października 2015 roku do przedszkola przybyła Pani Krystyna, która przeniosła dzieci nieco w czasie i opowiedziała jak dawniej żyli ludzie. Dzieciom trudno było sobie wyobrazić jak można było funkcjonować kiedy nie było pralek, w kuchni nie używano jeszcze mikserów, piekarników czy mikrofalówek, a żelazka były tak ciężkie, że trudno je było unieść w jednej ręce. Przedszkolaki dowiedziały się jak wyglądały różne sprzęty codziennego użytku, tj. słomianka, prasa do sera, gliniane naczynia, a także chusty, którymi okrywały się babcie. Pani Krysia pokazała dzieciom ręcznie zrobione masło i ser. Opowiedziała, jak dziewczynki bawiły się szmacianymi lalkami, a chłopcy szmacianymi piłkami.

Przedszkolaki w muzeum.

Przedszkolaki w muzeum.

   16 października grupa „Promyczków" uczestniczyła w wycieczce do Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni. Dzieci brały udział w specjalnej lekcji muzealnej organizowanej dla przedszkolaków. Najmłodsi odbiorcy kultury w czasie wizyty poznawali historię muzeum oraz ekspozycję muzealną. Zwiedzając sale muzealne przedszkolaki mogły się przenieść w odległe czasy, tak różne od współczesności.

Przedszkolaki na cmentarzu.

Przedszkolaki zwiedzaja wystawę.

   30 października grupa „Iskierek" wyruszyła na cmentarz w piękną, październikową pogodę. Wycieczka odbyła się w nawiązaniu do Święta Zmarłych oraz zbliżającego się Święta Niepodległości. Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. Celem wycieczki było oddanie hołdu żołnierzom poległym w czasie I wojny światowej, a także zapalenie zniczy i chwila zadumy nad grobami zmarłych. W drodze powrotnej „Iskierki" obejrzały wystawę prac plastycznych uczestników V Gminnego Przeglądu Małych Plastyków zorganizowaną w Bibliotece Publicznej w Żegocinie.

V. Gminny Przeglą Małych Plastyków.

V. Gminny Przeglą Małych Plastyków.

V. Gminny Przeglą Małych Plastyków.

V. Gminny Przeglą Małych Plastyków.

V. Gminny Przeglą Małych Plastyków.

V. Gminny Przeglą Małych Plastyków.

V. Gminny Przeglą Małych Plastyków.

   Dzieci z 2 przedszkoli i dwóch oddziałó przedszkolnych z terenu Gminy Żegocina gminy wykonały przepiękne prace obrazujące ciekawe miejsca w gminie. Z prac tych powstała interesująca wystawa, na którą zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Żegocinie.

Materiał nadesłany.

[wstecz]