szpilka2015-00.jpg (32674 bytes)

KOLEJNE OGÓLNOPOLSKIE SUKCESY KATARZYNY SZPILKI  28.11.2014

   Coraz więcej sukcesów na ogólnopolskich konkursach i festiwalach wokalnych odnosi młoda piosenkarka z Żegociny - Katarzyna Szpilka. Do tej pory jej największym osiągnięciem było wyróżnienie za najlepiej wykonaną piosenkę w języku rosyjskim ("Gari gari maja zwiezda") w finale I Międzynarodowego Konkursu Anna German, wyśpiewane w listopadzie ubiegłego roku.
   W tym roku Pani Dyrektor tego Festiwalu uznając wyjątkowy talent, piękny głos i dojrzałość sceniczną przyznała Katarzynie Szpilce "dzika kartę", upoważniającą ją do wystąpienia w przesłuchaniach i koncercie półfinałowym w Ciechocinku. W dniu 10 października 2015 r. piosenkarce z Żegociny nie udało się wprawdzie dostać do finału, ale już sam fakt otrzymania "dzikiej karty" jest sukcesem młodej piosenkarki.
   Miesiąc później Katarzyna Szpilka wraz z rodzicami ponownie wyjechała do Ciechocinka, w którym zrodziła się kolejna artystyczna inicjatywa - Festiwal "Gwiazdy Tamtych Lat". Celem tej imprezy było przypomnienie oraz promocja twórczości wspaniałych polskich artystów, w tym przypadku Violetty Villas. Festiwal ten miał charakter konkursu, a artyści byli oceniani przez profesjonalne Jury.
   W sobotę 28 listopada 2015 roku w ciechocińskim Teatrze Letnim odbył się koncert finałowy w reżyserii Kazimierza Mazura, z udziałem zakwalifikowanej po eliminacjach do finału Katarzyny Szpilki. To był udany wsytęp. Zaśpiewała "Habanerę" z opery "Carmen" G. Bizeta (jako jedyna z 20. wykonawców śpiewała arię - utwór muzyki poważnej). Jury pod przewodnictwem Andrzeja Frajndta - wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła Dorota Sacewicz za interpretację utworu "Do matki list". Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki, a laureaci nagrody finansowe.
   Żegocińskiej wokalistce gratulujemy dotychczasoowych i życzymy kolejnych sukcesów.

Ciechocinek - 10.10.2015 r. Ciechocinek - 28.11.2015 r.

Ciechocinek - 10.10.2015 r.

Ciechocinek - 28.11.2015 r.

Materiał nadesłany

[wstecz]