baner00.jpg (5413 bytes)

ZUS DLA BIZNESU - TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCY W ZUS 23-30.11.2015

    Najmniejsza grupa klientów ZUS, która jednocześnie ma z Zakładem najczęstszy kontakt to przedsiębiorcy, którzy miesięcznie składają do ZUS ponad 30 mln różnych dokumentów. Specjalnie dla nich Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje w dniach 23-27 listopada 2015 roku "Tydzień Przedsiębiorcy".
   Przedsiębiorców, którzy opłacają składki na ubezpieczenia emerytalno-rentowe mamy dziś blisko1,9 mln. Z tymi, którzy opłacają samo tylko ubezpieczenie zdrowotne liczba ta rośnie do ponad 2 mln. W porównaniu z ponad 16 mln ubezpieczonych i ponad 7 mln emerytów i rencistów nie jest to dużo. Jednak musimy wziąć pod uwagę, że to właśnie przedsiębiorcy, czyli płatnicy składek kontaktują się z ZUSem najczęściej, a skala tych kontaktów jest nieporównywalna z żadną inną grupą klientów. To płatnicy opłacają składki za ponad 14 mln osób ubezpieczonych. Tylko w tym roku do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych złożyli już 213 mln dokumentów rozliczeniowych. Dodatkowo w ponad 35 mln przypadków zgłaszali lub też wyrejestrowywali ubezpieczonych oraz aktualizowali dane na swoich kontach. Co niezwykle istotne - kontakt przedsiębiorców z ZUS jest najbardziej zelektronizowany. Już od lat korzystają oni w rozliczeniach z programu Płatnik, e-Płatnik, zakładają swoje profile na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, a od 2016 roku będą także korzystać z elektronicznych zwolnień lekarskich (eZLA).
    Warto jednak raz na jakiś czas spotkać się na żywo i porozmawiać o problemach oraz nowych, proponowanych przez Zakład rozwiązaniach, które mają ułatwić wzajemne kontakty. Stąd też, śladem ubiegłych lat, ZUS zaprasza płatników składek oraz tych, którzy tymi płatnikami dopiero zamierzają zostać, od 23 do 27 listopada 2015 r. na "Tydzień Przedsiębiorcy". W tym roku tydzień ten odbywa się pod hasłem "ZUS dla Biznesu".
   - Ten tydzień nie jest tylko po to byśmy my mogli komunikować różne rzeczy przedsiębiorcom, ale także by oni komunikowali nam swoje spostrzeżenia. Nasza współpraca musi być dwustronna, tak jak oprogramowanie do rozliczania składek, które ostatnio udostępniliśmy naszym klientom. Instytucja musi też słuchać i my chcemy słuchać naszych klientów - mówi Agata Wiśniewska-Półtorak.
    Podczas "Tygodnia Przedsiębiorcy" Klienci tarnowskiego Oddziału ZUS oraz Inspektoratu ZUS w Bochni będą mogli indywidualnie spotkać się z ekspertami ZUS, urzędów skarbowych, urzędów pracy, TARR i innych instytucji publicznych. Przedsiębiorcy będą mogli wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych wykładach i spotkaniach, dotyczących m.in. rozliczania i wypłaty świadczeń, czy jakości danych w kontekście rozliczenia konta w ZUS.
   W trakcie spotkań z przedsiębiorcami przedstawiciele Zakładu będą też szeroko informować o nowym narzędziu służącemu szybkiemu i bezbłędnemu sporządzaniu dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych - Interaktywnym Płatniku Plus. Będzie można również dowiedzieć się więcej na temat inwestowania w poprawę bezpieczeństwa pracy przy wsparciu ZUS - program dofinansowania przedsiębiorstw.
   Na Sali Obsługi Klientów tarnowskiego Oddziału zorganizowany zostanie także wernisaż prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II, prowadzonego przez Fundację Rozwoju Edukacji - Pracy - Integracji. Eksponowane rękodzieła można będzie zakupić.
    Więcej informacji na temat wszystkich proponowanych szkoleń i seminariów na stronie www.zus.pl. O inauguracji "Tygodnia Przedsiębiorcy" dowiecie się Państwo więcej ze strony www.tarnow.pl/Biznes/Spotkanie-dla-Przedsiebiorcow.

                                                         Jesteś przedsiębiorczy? Przyjdź do ZUS!
                                   
                                    Rzecznik Prasowy
                                    ZUS O/Tarnów
                                    Magdalena Chrzanowska

Spotkanie dla przedsiębiorców.

HARMONOGRAM
seminariów organizowanych w ramach
"Tygodnia Przedsiębiorcy" 23-27 listopada 2015 r.

23.11.2015 r.
Oddział ZUS w Tarnowie - godz. 9.00 - Rozliczanie i wypłata świadczeń
Inspektorat ZUS w Bochni - godz. 10.00 - Nie korzystasz z usług biura rachunkowego ? Skorzystaj z e-płatnika.

24.11.2015
Inspektorat ZUS w Bochni - godz. 10.00 - Prawo do świadczeń w obnizonym wieku emerytalnym.

25.11.2015
Oddział ZUS w Tarnowie - godz. 10.00 - Jestes rolnikiem i prowadzisz działalność gospodarczą ? Dowiedz się jak wygląda Twoja sytuacja ubezpieczeniowa.

26.11.2015
Oddział ZUS w Tarnowie - godz. 10.00 - Zmiany w zasiłkach chorobowych i macierzyńskich 2015/2016 oraz e-ZLA.

27.11.2015
Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie - godz. 12.00 - Rozpoczynasz prowadzenie działalnosci - poznaj swoje prawa i obowiązki
Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie - godz. 12.00 - Jakość danych a rozliczenie konta

SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW
Termin: 23 listopada 2015 r.
Miejsce: Sala Lustrzana, ul. Wałowa 10 w Tarnowie

16.00 - 16.20 - Asystent Podatnika - bezpłatna usługa na start dla każdego mikroprzedsiębiorcy Sebastian Wójcik -II Urząd Skarbowy w Tarnowie.

16.20 - 16.35 - zwolnienia od podatku od nieruchomości dla firm za nowe miejsca pracy, Elżbieta Starzyk -Urząd Miasta Tarnowa.

16.35 - 16.50 - zwolnienia od podatku od nieruchomości dla firm za nowe inwestycje i utworzenie nowych miejsc pracy, Agnieszka Batko- Urząd Miasta Tarnowa.

16.50 - 17.00 - nowe powierzchnie użytkowe dla MŚP - Tarnowski Inkubator Przedsiębiorczości, Katarzyna Tyrka - Tarnowski Klaster Przemysłowy S.A.

17.00 - 18.00 - Dotacje dla przedsiębiorców w nowej perspektywie finansowej, Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości w Krakowie.

18.00 - 18.10 - przerwa kawowa

18.10 - 18.40 - "Platforma Usług Elektronicznych nowoczesnym narzędziem każdego przedsiębiorcy", Łukasz Mazur - Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Tarnowie.

18.40 - 19.00 - Rozwój zawodowy pracodawcy i pracowników - wsparcie merytoryczne i finansowe, Monika Włudyka- Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie zespół zamiejscowy w Tarnowie.

19.00 - dyskusja i zakończenie spotkania.

UDZIAŁ W SPOTKANIU JEST BEZPŁATNY!!!

Równolegle: w sąsiedztwie sali głównej będą zorganizowane stoiska informacyjne:
II Urząd Skarbowy - informacja o zasadach przydzielenia Asystenta Podatnika.
ZUS - możliwość założenia konta na PUE.
Wojewódzki Urząd Pracy - wsparcie dla pracowników i pracodawców.
Tarnowski Klaster Przemysłowy S.A. - oferta inwestycyjna oraz zasady wynajmu powierzchni w Tarnowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości.
Wydział Obsługi Przedsiębiorców Urzędu Miasta Tarnowa oraz Strefa Przedsiębiorcy "DESK"- indywidualna opieka inwestora w praktyce, DESK - kto i na jakich warunkach może korzystać ze strefy przedsiębiorcy?
Wydział Geodezji i Nieruchomości Urzędu Miasta Tarnowa - prezentacja Zintegrowanego Systemu Informacji Przestrzennej oraz informacja o warunkach nabycia nieruchomości
z zasobów Gminy Miasta Tarnowa.
Wydział Planowania Przestrzennego i Budownictwa Urzędu Miasta Tarnowa - aktualne Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego na terenie Tarnowa.

   Inauguracja "Tygodnia Przedsiębiorcy" odbędzie się w dniu 23 listopada 2015 r. o godzinie 16.00 w Sali Lustrzanej w Tarnowie - ul. Wałowa 10 Spotkaniem Informacyjnym dla Przedsiębiorców.
   W dniach 23-27 listopada 2015 r. w Oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Tarnowie odbędzie się wernisaż połączony z kiermaszem prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II prowadzony przez Fundację "REPI",
Serdecznie zapraszamy.

Zapisy i informację można uzyskać:
- pod numerem telefonu: 14 632-77-40 lub 502-009-661
- wysyłając wiadomość na adres email: rzecz.tarnow@zus.pl
Tydzień przedsiębiorcy w ZUS.

KARTA ZGŁOSZENIA >>> DO POBRANIA

[wstecz]