Praca Natalii Mleczko - 1 miejsce.

Praca Oliwiera Ptaszka.

SUKCES W KONKURSIE PLASTYCZNYM "KARTKA ŚWIĄTECZNA DLA PAPIEŻA FRANCISZKA" - 10.12.2015

    W listopadzie 2015 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Mikołaja w Bytomsku i PSP w Żegocinie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem "Kartka świąteczna dla Papieża Franciszka", którego organizatorem jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.
    Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowania osobą oraz pontyfikatem Ojca Świętego Papieża Franciszka. Konkurs miał charakter indywidualny i kierowany był do dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas I - VI szkoły podstawowej. Z terenu Gminy Żegocina prace na konkurs wysłali uczniowie PSP im. Świętego Mikołaja w Bytomsku (wysłano na konkurs 64 prace uczniów z klas I -VI.) oraz PSP im. Św. Kingi w Żegocinie.
     10 grudnia 2015 roku w siedzibie Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie jury pod przewodnictwem Agaty Szuty spośród 3 tysięcy prac nadesłanych z całej Polski (oraz z zagranicy) wyłoniło po trzy pierwsze, trzy drugie i trzy trzecie miejsca z każdej kategorii wiekowej oraz przyznało wyróżnienia. Autorzy prac nagrodzonych otrzymają od Instytutu drobne nagrody rzeczowe. Do Watykanu zostaną wysłane wszystkie kartki, które zajęły pierwsze miejsce w swoich kategoriach - czyli aż 9 prac! Z wyróżnionych prac zostanie utworzona w instytucie wystawa.
   Miło nam poinformować, że w tym konkursie uczennica z klasy II PSP w Bytomsku Natalia Mleczko zajęła w swojej kategorii wiekowej jedno z trzech pierwszych miejsce i jej kartka razem z ośmioma innymi zostanie przekazana do Watykanu. Jej koleżanka - uczennica klasy III Natalia Dziedzic z Bytomska oraz Oliwier Ptaszek z PSP w Żegocinie otrzymali wyróżnienie. W grupie klas IV - VI jury wyróżniło także Julitę Waligóra z PSP w Żegocinie. Gratulujemy.
   Zdjęcia zwycięskich prac znajdują się na stronie internetowej www.idmjp2.pl - link >>>.

Praca Natalii Dziedzic.

Praca Julity Waligóry.

[wstecz]