Piłkarski Turniej Mikołajkowy w Łapanowie - 05.12.2015 r.

SUKCES ŁˇKTY GÓRNEJ W TURNIEJU MIKOŁAJKOWYM - 05.12.2015

   W dniu 5 grudnia 2015 roku w nowej, pełnowymiarowej hali sportowej w Łapanowie rozegrany został Halowy Mikołajkowy Turniej Piłkarski o Puchar Wójta Gminy Łapanów. Do udziału w zawodach zaproszono 8 drużyn chłopców szkół podstawowych oraz 5 drużyn dziewcz±t. W¶ród chłopców rozlosowano 2 grupy eliminacyjne. W pierwszej wyst±piły: Ł±kta Górna, Sobolów, Grabie i Zbydniów; w drugiej: Łapanów, Tarnawa, Trzciana i Cichawka. Każy mecz trwał 9 minut.
    - Pierwszy mecz zagrali¶my z Sobolowem. Zaczęli¶my do¶ć niemrawo i wolno; drużyna rywali stawiła zacięty opór szybko kontrowała i dobrze grała w obronie. Nie mogli¶my zdobyć gola. Po zaciętej walce wygrali¶my jednak 1:0 . Następny mecz zagrali¶my z Grabiem. Drużyna z Ł±kty Górnej po reprymendzie zaczęła grać szybciej i bardziej skutecznie. Drugi skład z Ł±kty poczynał sobie całkiem nieĽle i wygrali¶my ten mecz 3 :0. Następnym rywalem była drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zbydniowiu. Wypoczęty pierwszy skład drużyny z Ł±kty zacz±ł "grać swoj± piłkę". Piękne akcje kończyły się bramkami, a przyci¶nięty mocno rywal strzelał samobójcze gole. Wygrali¶my dosyć gładko 8: 0. Do dalszych rozgrywek wyszli¶my na I miejscu ze swojej grupy nie trac±c bramki. Na 2 miejscu awansował Sobolów. W drugiej grupie po zaciętej walce z rywalami odpadła Trzciana, a do dalszych gier przeszły drużyny z Tarnawy i Łapanowa. Ponieważ Łapanów wyszedł na 2. miejscu ze swojej grupy, stał się naszym rywalem. Podeszli¶my do tego meczu bardzo skoncentrowani, gdyż z gospodarzami gra się zawsze bardzo trudno. Gramy od razu z pełn± szybko¶ci± i zdecydowaniem. Pomysłowe akcje chłopców z ataku przyniosły efekty i w krótkim czasie prowadzili¶my 3:0. Dali¶my się jednak zepchn±ć w końcówce do obrony. Zmasowane ataki rywali przyniosły skutek w postaci gola. Wygrali¶my bardzo trudne spotkanie z gospodarzami o wej¶cie do finału w stosunku 3:1. Po bardzo ładnym meczu Tarnawa wygrała z Sobolowem i stała się naszym rywalem w finale tych zawodów. W meczu o trzecie miejsce Łapanów pokonał Sobolów. W meczu finałowym toczyli¶my bój z szybkimi zawodnikami z Tarnawy. Pierwsze minuty bez bramek i piękne akcje to z jednej, to z drugiej strony. Przed utrat± bramki ratował niejednokrotnie bramkarz naszej drużyny - Wojtek Kwa¶niowski. W drugiej fazie meczu zyskali¶my lekk± przewagę i znakomici napastnicy z Ł±kty Górnej Kuba Kępa i Kacper Stokłosa strzelaj± po 1 golu. Mimo desperackich ataków drużyny z Tarnawy wynik nie uległ zmianie i wygrali¶my  ten mecz 2:0 oraz cały turniej. Ogromna była był± rado¶ć zawodników i trenera z Ł±kty zakończona tańcem zwycięstwa i wywrotk± na parkiet łapanowskiej hali. Otrzymali¶my piękny puchar, dyplom i piłkę. Transport z Ł±kty zapewnił Piotr Krawczyk za co mu bardzo dziękujemy - relacjonuje zakończon± sukcesem wyprawę do Łapanowa trener ł±kieckiej drużyny - Henryk Wrona.
    Organizator imprezy - Tadeusz Mazur z Gminy Łapanów przygotował wyżywienie dla zawodników oraz napoje a także słodycze
    Skład drużyny z Ł±kty Górnej: Wojciech Kwa¶niowski i Mateusz Stochel - bramkarze oraz Piotr Kwa¶niowski, Jakub Kępa, Sebastian Żołna, Kacper Stokłosa, Damian Rosiek, Adrian Krawczyk, Marcin Cichoń, Jakub Stach.
   Wyniki turnieju chłopców: 1. miejsce - Ł±kta Górna, 2. Tarnawa, 3. Łapanów, 4. miejsce -Sobolów. Pierwsze miejsce w kategorii dziewcz±t zdobyła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łapanowie, drugie - PSP przy ZS w Sobolowie, trzecie PSP w Cichawce, czwarte miejsce PSP w Grabiu.

Piłkarski Turniej Mikołajkowy w Łapanowie - 05.12.2015 r.

Piłkarski Turniej Mikołajkowy w Łapanowie - 05.12.2015 r.

Piłkarski Turniej Mikołajkowy w Łapanowie - 05.12.2015 r.

Zwycięska ekipa z Ł±kty Górnej.

Piłkarski Turniej Mikołajkowy w Łapanowie - 05.12.2015 r.

Materiał nadesłany.

[wstecz]