Szlachetna paczka 2015.

   Szlachetna paczka jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym Darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. Ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób.
   XV finał "Szlachetnej paczki" już za nami. Patrząc na liczby możemy wszyscy zgodnie powiedzieć, że stanęliśmy na wysokości zadania, bo ponad 20771 rodzin zostało włączonych do tegorocznej edycji i i tylu też darczyńców dla nich udało się znaleźć. W XV edycji programu po raz kolejny uczestniczył rejon Bochni, do której to zostały włączone rodziny z Gminy Żegocina. Średnia liczba osób robiących paczkę w Bochni to 52 osoby, a średnia wartość paczki to 2.903 zł.
   Na cały rejon bocheński zostało zatwierdzonych 27 historii rodzin, w tym 6 rodzin z terenu Gminy Żegocina. Zostały one wytypowane i po ich zgodzie zakwalifikowane przez Wolontariuszy, którymi byli w tym roku pracownicy GOPS Żegocina. Historie rodzin zostały opublikowane i co było ogromnym zaskoczeniem, w bardzo krótkim czasie znaleźli się darczyńcy którzy zdecydowali się udzielić pomocy.
    Każdy z darczyńców stanął na wysokości zadania. Wszystkie paczki były przygotowane z wielkim zaangażowaniem dało się zauważyć bardzo racjonalne i poważne podejście do ich przygotowania. Wśród prezentów, które otrzymały rodziny znalazły się m.in.: sprzęt AGD, meble, artykuły żywnościowe, środki czystości, artykuły dla małych dzieci, odzież, obuwie, pościel, zabawki.
   - Z tego miejsca ze swojej strony oraz w imieniu wszystkich rodzin z terenu Gminy Żegocina chciałybyśmy wszystkim osobom zaangażowanym w tworzenie paczek dla rodzin bardzo gorąco podziękować. Udowadnia to że jesteście niesamowitymi ludźmi, którzy bez rozgłosu pragną nieść pomoc innym których los nie oszczędza i znaleźli się w na zakręcie życia. Świadczy to również o tym że razem możemy o wiele więcej - powiedziała Katarzyna  Łyszczarz - pracownik GOPS Żegocina.

[wstecz]