XX Studniówka LO w Żegocinie - 16.01.2016 r.

DWUDZIESTA STUDNIÓWKA MATURZYSTÓW LO W ŻEGOCINIE - 16.01.2016

     Dwudziesta, w 23. letniej historii żegocińskiego liceum ogólnokształcącego studniówka została zorganizowana 16 stycznia 2016 roku w Domu Weselnym "Arkadia" w Trzcianie.
   Przed rozpoczęciem tradycyjnego balu studniówkowicze wzięli udział w mszy świętej, odprawionej w żegocińskim kościele parafialnym w intencji pomyślnego zdania matury.
   Kilka minut po godzinie dziewiętnastej, gdy wszyscy uczestnicy balu i zaproszeni goście dotarli już w lokalu, rozpoczęła się pierwsza, oficjalna część studniówki. Rozpoczęto i zakończono ją deklamacja wierszy, które zaprezentowały: Monika Jędrzejek i w końcowej części Natalia Pajor. Poprowadzili ją uczniowie: Zuzanna Adamczyk i Marcin Juszczyk, ubrany w charakterystyczną pelerynkę Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Jego ubiór nie jest przypadkowy, gdyż część uczniów tej klasy realizowała do klasy drugiej projekt związany ze Strażą Graniczną. Po krótkim wstępie oddali głos zaproszonym gościom. Jako pierwsza przemawiała Pani Danuta Pączek - Dyrektor Zespołu Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie. - Dwudziestego poloneza w historii żegocińskiego liceum powinno dzisiaj zatańczyć 25. licealistów - 15 pań i 10 panów. 13 osób z tej klasy zrealizowało innowację pedagogiczną "Klasa Straży Granicznej" - powiedziała do zgromadzonych, po czym uzupełniła dane o miejscowości, z których pochodzą uczniowie. Podpowiedziała uczniom, aby w czasie podejmowania decyzji o wyborze drogi życiowej kierowali się wartościami, które wskazują im: rodziny, kościół i szkoła. - Powinniście także realizować przesłanie Patronki Szkoły - Świętej Jadwigi Królowej - "Czyń, co widzisz". Więc nigdy nie zwlekajcie w czynieniu dobra zaapelowała. Nawiązała także do majowego egzaminu dojrzałości. Obiecała, że ze strony szkoły mogą oczekiwać życzliwości, ale sami muszą dobrze się do niej przygotować. Podziękowała także Panu Bielakowi za opiekę wychowawczą oraz samorządowi gminy za wsparcie i opiekę nad szkołą oraz księżom i rodzicom. Na koniec wystąpienia złożyła życzenia wspaniałej zabawy i podziękowania za zorganizowanie jubileuszowego balu.
   Życzenia powodzenia na maturze, a wcześniej wspaniałej zabawy do białego rana skierowali do maturzystów także pozostali mówcy: Wójt Jerzy Błoniarz, Przewodnicząca Rady Gminy Pani Lucyna Nowak oraz wychowawca - Pan Bogdan Bielak, który na zakończenie dedykował swoim uczniom "Dezyderatę" - poemat napisany przez Maxa Ehrmanna, zawierający wskazówki na temat dobrego życia. Krótko przemówiła także Pani Danuta Waligóra - Przewodnicząca Rady Rodziców. Złożyła podziękowania dla dyrekcji i nauczycieli szkoły oraz życzenia udanego balu, a z okazji jubileuszu podarowała Pani Dyrektor Danucie Pączek tort..
   Po powitaniach i przemówieniach licealiści i osoby im towarzyszące zatańczyli prawie piętnastominutowego, figurowego poloneza, którego wyćwiczyli pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego - Pana Wojciecha Wrony. Taneczny popis obserwowali z zainteresowaniem rodzice oraz zaproszeni goście, nagradzając tańczących zasłużonymi brawami.
   Po przerwie na posiłek rozpoczęła się zabawa taneczna, do której przygrywał zespół "Espresso". Tegoroczni maturzyści i ich goście bawili się w rytm urozmaiconej muzyki granej przez zespół do białego rana. Podczas przerw fotografowie wykonali pamiątkowe zdjęcia. Będą one towarzyszyć studniówkowiczom przez całe życie i przypominać radosne chwile studniówkowego balu.   Nad ranem uczestnicy balu - zmęczeni, ale zadowoleni wychodzili z "Arkadii" udawali się do domów. Jeszcze przeżywali swój pierwszy poważny i jedyny taki bal, ale w poniedziałek, gdy przyjdą do szkoły, zacznie się odliczanie dni do matury. Pozostało ich tylko sto osiem.

XX Studniówka LO w Żegocinie - 16.01.2016 r. XX Studniówka LO w Żegocinie - 16.01.2016 r.
XX Studniówka LO w Żegocinie - 16.01.2016 r. XX Studniówka LO w Żegocinie - 16.01.2016 r.
XX Studniówka LO w Żegocinie - 16.01.2016 r. XX Studniówka LO w Żegocinie - 16.01.2016 r.

XX Studniówka LO w Żegocinie - 16.01.2016 r.

LINKI
100 ZDJĘĆ ZE STUDNIÓWKI - FOTOGALERIA >>> RELACJA WIDEO >>>

[wstecz]