Redaktor Jan Stępień podczas dokonywania nagrań z członkami Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Zegocińskiej - 19.01.2016.

REDAKTOR JAN STĘPIEŃ NAGRYWAŁ W ŻEGOCINIE - 19.01.2016

    19 stycznia 2016 roku przebywał w Żegocinie redaktor Jan Stępień. Ten znany  dziennikarz jest związany z Polskim Radiem od 31 lat. W latach 1993-95 był członkiem Zarządu Radia Kraków i jego Dyrektorem Programowym. Jako dziennikarz interesuje się głównie problematyką regionalną i samorządową. Jest autorem ukazującej się na antenie od 16 lat niedzielnej audycji "Pejzaże Regionalne".
    Właśnie na potrzeby tej audycji, nadawanej w niedziele i święta w godzinach 05:50 - 08:00 rano, nagrał w Żegocinie kilka wywiadów. Jego rozmówcami byli głównie działacze obchodzącego w tym roku jubileusz 15. lecia Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej im. Czesława Blajdy: Joanna Pastuszak, Czesław Pączek, Zdzisław Janiczek i Tadeusz Olszewski. Postać swojego taty - Czesława Blajdy (Patrona Stowarzyszenia) wspominał syn Mieczysław, a o swojej twórczości opowiadała w swoim domu w Bytomsku poetka i malarka - Teresa Mrugacz.
    Nagrany materiał red., Jan Stępień zaprezentuje w swoich audycjach niebawem. 24 stycznia 2016 roku, w audycji "Pejzaże Regionalne" mogliśmy posłuchać pierwszego wywiadu, przeprowadzonego z Teresą Mrugacz. W niedzielę,  31 stycznia 2016 roku, w audycji "Pejzaże Regionalne" Czesław Pączek i Mieczysław Blajda zaprezentowali sylwetkę Patrona Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej - Ś.P. Czesława Blajdy.
    W niedzielę, 7 lutego 2016 roku o godz. 6.30 można było posłuchać wywiadu z Tadeuszem Olszewskim na temat prowadzonego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej Archiwum Społecznego. Wywiad z Joanną Pastuszak i Zdzisławem Janiczkiem  dotyczący działalności Stowarzyszenia i najbliższych planów nadany zostanie w niedzielny poranek 13 marca 2016 roku.
   Zapraszamy do odbiorników radiowych (Radio Kraków - 101.6 MHz) lub oraz serwisu internetowego rozgłośni (www.radiokrakow.pl).
   O terminie emisji pozostałych nagrań, będziemy informować.    

Wywiad z Mieczysławem Blajdą i Czesławem Pączkiem.

Wywiad z Joanną Pastuszak i Zdzisławem Janiczkiem.

Wywiad z Tadeuszem Olszewskim i Czesławem Pączkiem.

Wywiad z Teresą Mrugacz.

Redaktor Jan Stępień podczas dokonywania nagrań z członkami Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej - 19.01.2016.

[wstecz]