Spotkanie z Fundacja "Szlaki Papieskie" - 05.03.2016 r.

SPOTKANIE Z FUNDACJĄ "SZLAKI PAPIESKIE" - 05.03.2016

   Doroczne, dziesiąte już spotkanie członków i sympatyków Fundacji "Szlaki Papieskie" odbyło się tradycyjne w Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3 w dniu 5 marca 2016 r.
   Wielu uczestników przybyło z odległych miejsc w Polsce. Nie zabrakło przedstawicieli Środowiska: Danuty Ciesielskiej, żony Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego, Stanisława Abrahamowicza, Lucyny i Jerzego Riegerów, Ks. Szymona Fedorowicza. Były delegacje szkół z Radziszowa i Raby Wyżnej, Ochotnicza Straż Pożarna z Piekiełka, Koło PTTK im. św. Jana Pawła II z Węgierskiej Górki.
   W dniu 5 marca, z Żegociny do Krakowa pojechała delegacja w składzie: Danuta Pączek - Dyrektor ZS w Żegocinie, Weronika Tyndel, Aleksandra Adamczyk, Kacper Bulanda - uczennice Gimnazjum oraz Beata Łękawa, Bernadeta Gołąb i Jan Mróz, Naczelnik OSP w Żegocinie z wnukiem Mateuszem. OSP w Żegocinie użyczyła także samochodu.
   Oprawę muzyczną zapewnił chór "Organum" z Krakowa pod batutą Bogusława Grzybka, oraz szkolny zespół "Zbójnik" ze Skawicy.
Spotkanie rozpoczęło się na dziedzińcu Kurii Metropolitalnej w Krakowie przy pomniku św. Jana Pawła II. Delegacje złożyły kwiaty, zapalono znicze, a przy dźwiękach zespołu "Zbójnik" zaśpiewano "Barkę".
    Wyjątkowo w tym roku nieobecny był JE Kardynał Stanisław Dziwisz, Patron Honorowy Fundacji. W Jego zastępstwie uroczystej Mszy świętej przewodniczył Ks. Infułat Jerzy Bryła. W koncelebrze brał udział Ks. Prał. Stefan Misiniec, opiekun duchowy Szlaków Papieskich oraz dwudziestu przybyłych kapłanów. W homilii Ks. Misiniec powiedział: "Na Szlakach Papieskich idziemy za Świętym Janem Pawłem, aby lepiej poznać Chrystusa Pana i kierować się w życiu Jego wskazaniami. Dzisiejsze spotkanie rozpoczyna się przy ołtarzu, przy którym Jan Paweł II sprawował Eucharystię przez wiele lat jako Biskup Krakowski; jesteśmy w kaplicy, w której rozważał przed Bogiem ważne sprawy Kościoła i ludzi. Dziesiąty raz stajemy w tym świętym i ważnym dla naszej Ojczyzny miejscu, aby Zbawicielowi wyrazić wdzięczność za Wielkiego Rodaka, któremu powierzył prowadzenie Kościoła na przełomie drugiego i trzeciego tysiąclecia."
   Następnie wszyscy zebrani przeszli do apartamentów do sali z tzw. Oknem Papieskim, gdzie prezes Fundacji Urszula Własiuk odczytała pozdrowienia od Kardynała Dziwisza, a następnie przedstawiła krótko najważniejsze inicjatywy, jakie zaistniały w ciągu 2015 roku z udziałem Fundacji: "Udało się postawić w terenie blisko sześćdziesiąt map. Część jest nowych, ale też sporo wymienionych po 13 latach, bo zniszczonych przez czas. To zasługa gmin: Pcim, Dobra, Mszana Dolna, Ochotnica, Słopnice; miast: Skawina i Jordanów; Księży: z Ośrodka Rekolekcyjnego na Śnieżnicy, Ośrodka Totus w Zembrzycach, Parafii w Siekierczynie, Parafii w Węglówce.
   Następnie Ksiądz prof. Maciej Ostrowski wręczył Urszuli Własiuk Honorową Odznakę Krajoznawczą im. Świętego Jana Pawła II "Za kultywowanie pamięci o Świętym. Janie Pawle II". Odznaki otrzymała też grupa wychowawców i uczniów szkoły w Puławach, z Koła Przyjaciół Szlaków Papieskich, którzy od kilku lat czynnie biorą udział w upamiętnianiu śladów Ojca Świętego. Na zakończenie Ksiądz Infułat Jerzy Bryła podzielił się wspomnieniami o Janie Pawle II, którego dobrze znał od czasów seminarium, opowiedział też kilka anegdot z Jego życia.
   Spotkanie było radosne, zakończyło się tradycyjnym poczęstunkiem w krużgankach bazyliki OO. Franciszkanów w Sali Włoskiej - była to okazja do rozmów towarzyskich, wymiany doświadczeń, nawiązywania nowych kontaktów.

Spotkanie z Fundacja "Szlaki Papieskie" - 05.03.2016 r. Spotkanie z Fundacja "Szlaki Papieskie" - 05.03.2016 r.
Spotkanie z Fundacja "Szlaki Papieskie" - 05.03.2016 r. Spotkanie z Fundacja "Szlaki Papieskie" - 05.03.2016 r.

Spotkanie z Fundacja "Szlaki Papieskie" - 05.03.2016 r.

Materiał nadesłany.

[wstecz]