kaligraficzny01.jpg (13033 bytes)

kaligraficzny02.jpg (20372 bytes)

SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE KALIGRAFICZNYM - 15.04.2016

   Uczennica klasy drugiej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Mikołaja w Bytomsku - Natalia Gierek - zdobyła I miejsce i tytuł "Bakałarza" w ogólnopolskim konkursie kaligraficznym organizowanym przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu oraz Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej "Promyczek".
   "Bakałarz" to konkurs kaligraficzny skierowany do uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania.
   Aby wziąć udział w konkursie należało wykonać jak najstaranniej zadania zamieszczone w kolejnych numerach miesięcznika "Promyczek Dobra" (od października do lutego) a następnie przesłać je na adres organizatorów do końca lutego 2016 r. Ocenie podległo ogólne wrażenie estetyczne, czytelność, ład, prawidłowe rozmieszczenie tekstu, poprawność ortograficzna i interpunkcyjna, właściwe łączenie liter, równomierne położenie liter. Dla każdej klasy zadania przygotowywane zostały oddzielnie. Spośród kompletnych prac nadesłanych przez 133 uczniów kl. II jury konkursowe zakwalifikowało do finału 40 osób. Wśród finalistów znalazła się uczennica Szkoły z Bytomska - Natalia Gierek.
   Autorów najpiękniej napisanych prac zaproszono do krakowskich Łagiewnik, gdzie 15 kwietnia 2016 r. w godzinach od 10 do 15 w Domu Duszpasterskim przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia miał miejsce Ogólnopolski Finał Konkursu "Bakałarz 2016". Natalia została laureatką w kategorii klas drugich. Zdobyła I miejsce i tytuł "Bakałarza". Gratulujemy!!! Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Telewizja Polska Program 3 Oddział w Krakowie.

[wstecz]