Akademia w ZS w Rozdzielu - 11.04.2016 r.

ZESPÓŁ SZKÓŁ W ROZDZIELU - PAMIĘĆ O TRAGEDII KATYŃSKIEJ I SMOLEŃSKIEJ - 11.04.2016

  11 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół w Rozdzielu odbyła się akademia upamiętniająca 76. rocznicę mordu katyńskiego oraz 6 rocznicę katastrofy smoleńskiej. Uczniowie klasy I i II gimnazjum w krótkim montażu muzyczno - słownym przypomnieli te dwa bolesne dla narodu polskiego wydarzenia.
   Pierwsza część poświęcona została zbrodni, jakiej dokonali Sowieci w Katyniu, Starobielsku i Ostaszkowie na Polakach, którzy dostali się do niewoli radzieckiej. Uczniowie przypomnieli, iż Katyń - to słowo przez długie lata zakazane, to prawda okryta kłamstwem, do której Rosjanie przyznali się dopiero w 1990 roku. Nastrój tamtych dni podkreślały patetycznie recytowane wiersze m. in. Guziki Zbigniewa Herberta. Nie zabrakło również piosenki Katyń Jacka Kaczmarskiego, którą wykonały Natalia Orzeł i Kinga Kmiecik.
    W drugiej części przypomniano wciąż jeszcze żywą w sercach Polaków tragedię w Smoleńsku, gdzie zginęło 96 osób na czele z Prezydentem Rzeczpospolitej Lechem Kaczyńskim. 10 kwietnia 2010 roku o godz.8. 41 ci, którzy mieli oddać hołd pomordowanym, sami zginęli na lotnisku w Smoleńsku. Zginęli na służbie Rzeczypospolitej, zginęli patrioci, wykonujący misję w imieniu narodu polskiego.
    Akademia była przejawem naszego współczesnego patriotyzmu oraz świadectwem tego, że pamiętamy o losach naszej Ojczyzny.

Akademia w ZS w Rozdzielu - 11.04.2016 r.

Akademia w ZS w Rozdzielu - 11.04.2016 r.

Akademia w ZS w Rozdzielu - 11.04.2016 r.

Materiał nadesłany.

[wstecz]