sukcesrozdz-00.jpg (46860 bytes)

SUKCESY UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W ROZDZIELU - 04.2016

     Cała społeczność Zespołu Szkół w Rozdzielu oraz rodzice uczniów, którzy osiągają wysokie wyniki w konkursach pozaszkolnych, bardzo cieszą się wszystkimi sukcesami. Do osiągnięć uczniów, które prezentowane były na terenie szkoły w Dniu Talentów, dołączyć trzeba kolejne sukcesy.
   Marcin Paruch uczeń klasy szóstej Szkoły Podstawowej im. Władysława Orkana w Rozdzielu, przechodząc przez kolejne etapy Kuratoryjnego Konkursu Historycznego, zakwalifikował się do eliminacji wojewódzkich. Konkurs tematyczny "Wybitni władcy Polski - Piastowie" zorganizowany był dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych województwa małopolskiego. Eliminacje rejonowe tego konkursu odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Brzesku, natomiast eliminacje wojewódzkie miały miejsce w Gimnazjum nr 16 w Krakowie. Marcin został finalistą. Kolejnym sukcesem tego ucznia było zajęcie I miejsca w Gminnym Konkursie Historycznym z okazji " 1050. rocznicy przyjęcia chrztu przez Polskę", który odbył się 12 kwietnia 2016 roku w PSP w Żegocinie. Obecnie Marcin przygotowuje się do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z historii na temat "Początki Państwa Polskiego". Opiekunem tego ucznia jest nauczycielka historii mgr Alicja Adamczyk-Brózda.
   Kinga Wolak uczennica klasy trzeciej Gimnazjum im. Błogosławionej Karoliny Kózkówny w Rozdzielu wzięła udział w Powiatowym Konkursie pt. "Śladami matematyków", który organizowany jest dla klas III gimnazjum. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej, a składał składał się on z dwóch części: 1) testu jednokrotnego wyboru, który dotyczył życiorysu matematyka Stefana Banacha, 2) praktycznej, dotyczącej zadań otwartych z matematyki. W konkursie, objętym honorowym patronatem przez  Starostę Limanowskiego - Jana Puchałę, wzięło udział 108 gimnazjalistów z 23 szkół. Dlatego dużym sukcesem jest wynik uczennicy z klasy III rozdzielskiego gimnazjum - Kingi Wolak, która zajęła IV miejsce i otrzymała dyplom wyróżnienia oraz nagrodę rzeczową. Opiekunem uczennicy jest nauczycielka matematyki mgr inż. Jolanta Sajdak. Różnica między poszczególnymi miejscami była bardzo niewielka: I miejsce - 70 pkt, II miejsce - 69 pkt, III miejsce - 68 pkt, IV miejsce - 67 pkt.
   Ponadto Kinga zakwalifikowała się do finału V Międzygimnazjalnego Konkursu Wiedzy Matematyczno - Przyrodniczej w Kamionnej, który był organizowany dla uczniów gimnazjalnych z powiatu wielickiego, brzeskiego, limanowskiego i bocheńskiego. Brało w nim udział 326 uczniów z 33 gimnazjów. Finał tej imprezy odbędzie się 6 maja 2016 r. Do konkursu Kingę przygotowywały nauczycielki: mgr inż. Jolanta Sajdak i mgr inż. Barbara Fąfara-Krawczyk.

Kinga Wolak.

Marcin Paruch.

Dyplom Kingi Wolak.

Zaświadczenie Marcina Parucha.

Sukcesy uczniów Zespołu Szkół w Rozdzielu.

Materiał nadesłany.

[wstecz]