II Piknik Nivea w Ł±kcie Górnej - 28.05.2016 r.

II RODZINNA MAJÓWKA NIVEA W ŁˇKCIE GÓRNEJ - 28.05.2016

   28 maja 2016 roku na na Podwórku Nivea i placu przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Ł±kcie Górnej został zorganizowany "II Piknik Rodzinny". Organizatorzy, tj. Wójt Gminy Żegocina oraz sami mieszkańcy wsi, reprezentowani przez Radę Sołeck± postarali się o bogaty i urozmaicony program artystyczny oraz liczne atrakcje, przeznaczone nie tylko dla dzieci. Obawy organizatorów i licznie przybyłych widzów o zagrożenie burz± okazały się na szczę¶cie płonne. Przez cały czas imprezy była wspaniała pogoda, z burzowymi chmurami na dalekim horyzoncie.
   Wszystko rozpoczęło się od nabożeństwa majowego przed popiersiem ¦w. Jana Pawła II na szkolnym dziedzińcu, poprowadzonym przez ks. proboszcza Stanisława Szczygła. Ta, religijna czę¶ć spotkania, zakończona została od¶piewaniem ulubionej pie¶ni polskiego papieża - "Barki".
   Następnie ze sceny przywitali się z uczestnikami imprezy jej organizatorzy tj. Wójt Gminy Żegocina Jerzy Błoniarz, Dyrektorka Zespołu Szkół w Ł±kcie Górnej Halina P±czek, sołtys Ł±kty Górnej, Tadeusz Stary i radny Wojciech Kępa. Po życzeniach wspaniałej zabawy i zachętach do głosowania na Podwórko Nivea w Żegocinie, konferansjerka Małgorzata Mikołajek zaprosiła na występy artystyczne.
   Taneczno - wokalne popisy na estradzie rozpoczęły dzieci z klas I - III tutejszej szkoły podstawowej, a następnie z Klubu Malucha "U Ani" z Ł±kty Górnej. Swoimi ¶piewami i tańcami od razu wzbudziły zachwyt widowni, która filmowała występy i nagradzała brawami. Duże zainteresowanie towarzyszyło także kolejnym popisom tanecznym. Zaprezentowały się przedszkolne zespoły taneczne z Żegociny ("Promyczki" - pod opiek± Joanny Sroki; "Słoneczka" - Magdaleny Wi¶niowskiej, Ł±kty Górnej ("Tygryski" - Małgorzaty Machaj), Bytomska (Katarzyny Widła) i Rozdziela (Barbary Fr±czek-Orzeł). Z zainteresowaniem publiczno¶ć ogl±dała także tańce grupy Katarzyny Rogóż oraz uczniów klasy pierwszej. Dwukrotnie na estradzie zaprezentowała się młoda, utalentowana piosenkarka z Ł±kty Górnej - Mariola Czuper. Spiewał także akompanjuj±c sobie na instrumencie keyboardzie Mateusz Wojkowski z zespołu "Pięć i pół".
Folklor rejonu krakowskiego zaprezentowała na estradzie grupa młodzieżowa Zespołu Pie¶ni i Tańca "Ł±kta" prowadzona przez choreografa - Marię Dudek.
    Po wrażeniach artystycznych przyszła pora na zabawy ruchowe, prowadzone przez animatorkę Kingę Gawęck± oraz strażackie pokazy (gaszenie pal±cego się oleju) w wykonaniu druhów z OSP w Ł±kcie Górnej. Dużym zainteresowaniem dzieci obu płci cieszyło się także "Strażackie Miasteczko". Nauczyciele ł±kieckiej szkoły przeprowadzali na "Podórku Nivea" rodzinne konkursy, a zdobywcy czołowych miejsc mogli odebrać potem na estradzie nagrody ufundowane przez organizatorów i darczyńców. Rzucanio także "Balonami szczę¶cia", które przyniosły szczę¶liwcom kolejne nagrody, z których najcenniejsz± był darmowy przelot turystyczny samolotem ł±kieckiej firmy LET SK Wilga.
   Cały czas funkcjonowały liczne stoiska spożywcze, na których serwowano bardzo różne potrawy i napoje. Gdy nieco się już ¶ciemniło na estradzie pojawili się DJ oraz zespół "Alibi Alibi" z Królówki, którzy na zmianę przygrywali uczestnikom Majówki do tańca. Zabawa trwała długo w noc.
   Po raz kolejny mieszkańcy Ł±kty Górnej udowodnili, że potrafi± wspaniale współpracować przy organizacji imprezy, w tór± włożyli bardzo dużo serca i pracy społecznej. Słowa uznania należ± się także licznym darczyńcom wspieraj±cym oragnizację tej udanej imprezy.

Rodzinna Majówka w Ł±kcie Górnej - 28.05.2016 r. Rodzinna Majówka w Ł±kcie Górnej - 28.05.2016 r.
Rodzinna Majówka w Ł±kcie Górnej - 28.05.2016 r. Rodzinna Majówka w Ł±kcie Górnej - 28.05.2016 r.
Rodzinna Majówka w Ł±kcie Górnej - 28.05.2016 r. Rodzinna Majówka w Ł±kcie Górnej - 28.05.2016 r.
Rodzinna Majówka w Ł±kcie Górnej - 28.05.2016 r. Rodzinna Majówka w Ł±kcie Górnej - 28.05.2016 r.

Rodzinna Majówka w Ł±kcie Górnej - 28.05.2016 r.

FOTOGALERIA

RELACJA WIDEO >>>

[wstecz]