Karpacki Wyścig Kurierów 2014 na terenie Żegociny.

KARPACKI WYŚCIG KURIERÓW PRZEJECHAŁ PRZEZ GMINĘ ŻEGOCINA - 02.05.2016

    Karpacki Wyścig Kurierów - to największy wieloetapowy wyścig kolarski dla zawodników do lat 23 w Europie Środkowej. W 33 już odsłonie Karpackiego Wyścigu Kurierów kolarze ścigali się przez pięć dni na terenie trzech krajów wyszehradzkich – dwa dni na Węgrzech, jeden dzień na Słowacji i dwa dni w Polsce. Start nastapił w piątek, 29 kwietnia, nad Balatonem w Veszprem, a meta całego tour-u, we wtorek, 3 maja, oczywiście w Tarnowie. Wszystkie drużyny mogły liczyć od czterech do pięciu zawodników. Podobnie jak przed laty, w regulaminie wyścigu, było sześć klasyfikacji indywidualnych. Trzy z nich były sponsorowane przez spółki polskie, dwie przez słowackie i jedna przez spółkę węgierską. Miast etapowych na trasie wyścigu było osiem.
    Polska część wyścigu tradycyjnie odbyła się na terenie Małopolski. Podczas czwartego 150. kilometrowego etapu w dniu 2 maja 2016 roku (poniedziałek), prowadzącego z Jabłonki do Ciężkowic, młodzi kolarze przejechali przez Gminę Żegocina, a na Przełęczy Widoma w Rozdzielu rozegrana została premia górska.

RELACJE Z POSZCZEGÓLNYCH ETAPÓW

IV ETAP - 03.05.2016 - ŻABNO - TARNÓW

   Ostatniego dnia Karpackiego Wyścigu Kurierów słoneczną pogodą kolarze przywitani zostali w Żabnie, skąd wyruszyli na liczącą 130 kilometrów trasę do Tarnowa. Choć była to już końcówka zmagań w Karpackim, nie było mowy o żadnej taryfie ulgowej. Był to królewski odcinek wiodący dwukrotnie przez wymagające podjazdy pod Lubinkę i „Golgotę” w okolicy Dąbrówki Szczepanowskiej, gdzie wyznaczone były premie górskie CCC. 
   Po zwycięstwo na mecie ostatniego etapu Karpackiego Wyścigu Kurierów z metą w Tarnowie sięgnął dziś Levi-Ken Eikeland (Fixit.no), wyprzedzając na kresce Mateusza Grabisa (TC Chrobry Scott Głogów) i Karla Kuklewicza (TKK Pacific Toruń). Zwycięzcą
końcowej klasyfikacji generalnej LOTTO został Hamish Schreurs (Klein Contantia). Zwycięzcą całego wyścigu został Hamish Schreurs (Klein Contantia), obok którego na podium stanęli Michał Paluta (CC Sprandi Polkowice) i Max Kanter (LKT Team Brandenburg).

IV. etap - 03.05.2016 - Żabno - Tarnów. IV. etap - 03.05.2016 - Żabno - Tarnów.
IV. etap - 03.05.2016 - Żabno - Tarnów.  IV. etap - 03.05.2016 - Żabno - Tarnów.
IV. etap - 03.05.2016 - Żabno - Tarnów.  IV. etap - 03.05.2016 - Żabno - Tarnów.

IV. etap - 03.05.2016 - Żabno - Tarnów.

III ETAP - 02.05.2016 - JABŁONKA - CIĘŻKOWICE

   Czwartego dnia kolarskich zmagań Karpacki Wyścig Kurierów zawitał w nasze rodzime strony. W Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej na zawodników czekał liczący 150 kilometrów etap z Jabłonki do Ciężkowic. Na trasie wyznaczone zostały w sumie dwa lotne
finisze Janom oraz cztery górskie premie CCC.
    Zaraz po starcie kolarze rozpoczęli serię ataków. Aktywni bardzo byli kolarze reprezentacji Łotwy. Na premii górskiej CCC na podjeździe pod Pogorzelisko uciekający duet  Bico i Ward zameldował się z przewagą 1:10 względem peletonu, jednak zawodnikom ekip Klein Contantia i Lotto Soudal U23 nie starczyło już sił, by osiągnąć przed grupą zasadniczą ostatni z górskich finiszy, wyznaczony w Rozdzielu na 93. kilometrze trasy. Tam po ataku z peletonu punkty zdobyli James Knox (Team Wiggins) i Kristis Neilands (Reprezentacja Łotwy), ale na krętym zjeździe ich akcja dobiegła końca.
   O zwycięstwie zadecydował finisz z grupy, choć jak wiadomo, w Ciężkowicach prowadzi on do Rynku i jest bardzo trudny technicznie. Najlepiej poradził sobie z tym wyzwaniem Hamish Schreurs z Klein Contantia, pokonując na kresce o szerokość opony Maxa Kantera (LKT Team Brandenburg) oraz uciekającego już wcześniej Łotysza Kristisa Neilandsa. Dzięki zdobytej na mecie bonifikacie czasowej mistrz Nowej Zelandii powrócił na pozycję lidera klasyfikacji generalnej LOTTO Karpackiego Wyścigu Kurierów.

III. etap - 02.05.2016 - Jabłonka - Ciężkowice

III. etap - 02.05.2016 - Jabłonka - Ciężkowice

III. etap - 02.05.2016 - Jabłonka - Ciężkowice

III. etap - 02.05.2016 - Jabłonka - Ciężkowice

III. etap - 02.05.2016 - Jabłonka - Ciężkowice

PRZEJAZD PRZEZ ŻEGOCINĘ - RELACJA >>>

II ETAP - 01.05.2016 - TRENCIANSKE TEPLICE – STARA BYSTRICA

   Trzeciego dnia Karpackiego Wyścigu Kurierów na peleton czekał liczący 132 kilometry etap rozgrywany na terenie Słowacji. Pagórkowata trasa poprowadziła zawodników z Trenczyńskich Cieplic do Starej Bystrzycy, oferując im po drodze liczne atrakcje w postaci czterech górskich premii CCC oraz dwóch lotnych finiszy Janom. Był to pierwszy z odcinków 33. Karpackiego wiodący po zdecydowanie bardziej wymagającym terenie. Peleton kręcił zwartą grupą i przebudzenie nastąpiło podczas wspinaczki pod ostatnią z górskich premii CCC na 2. etapie. Tam z grupy wyrwali się dwaj kolarze Team Wiggins - James Knox i Daniel Pearson, którym towarzyszył reprezentant Łotwy Kristis Neilands i to oni zgarnęli wszystkie punkty na kresce. Tymczasem naciągnięta za ich plecami grupa zasadnicza pękła na dwie części i w efekcie czoło wyścigu, po złapaniu uciekinierów, stanowiła około 40-osobowa grupa, która między sobą rozstrzygnęła losy etapu.
   W finałowej rozgrywce najlepiej wypadł rozprowadzony przez teamowych kolegów Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice), który na kresce wyprzedził duet z LKT Team Brandenburg - Leona Rohdego i Maxa Kantera. Ponieważ lider wyścigu Stephan Bakker finiszował dopiero na 5. pozycji, także żółta koszulka klasyfikacji generalnej LOTTO trafiła w ręce polkowiczanina.

II. etap - 01.05.2016 - Trenčianske Teplice – Stará Bystrica

II. etap - 01.05.2016 - Trenčianske Teplice – Stará Bystrica

II. etap - 01.05.2016 - Trenčianske Teplice – Stará Bystrica

I ETAP - 30.04.2016 - VESZPREM - PAPA

    Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice) sięgnął po zwycięstwo na pierwszym etapie Karpackiego Wyścigu Kurierów, którego meta znajdowała się w węgierskiej Papie. Nowym liderem klasyfikacji generalnej LOTTO został Stephan Bakker (Cyclingteam Jo Piels).
   Drugi z węgierskich etapów Karpackiego Wyścigu Kurierów rozegrany został w sobotę wczesnym popołudniem. Licząca 145 kilometrów trasa poprowadziła z Placu Ovaros w Veszprem do Papy. To był niemalże płaski odcinek wiodący po szerokich, otwartych szosach. Pogoda szczęśliwie dopisywała - peleton ogrzewał się w promieniach wiosennego słońca, co wyraźnie zachęcało wciąż jeszcze „świeżych” kolarzy do podejmowania akcji. Chętnych do ucieczek nie brakowało, jednak sytuacja nie ulegała zmianom i peleton jechał razem.
   Końcówka etapu była bardzo nerwowa, co przełożyło się na kilka większych kraks w efekcie których peleton pękł na dwie części na 3 kilometry przed metą. Duża czujność zdołali zachować kolarze CCC Sprandi Polkowice, rozprowadzając na metę swojego faworyta do sprintu Alana Banaszka. Niespełna 19-letni kolarz jako pierwszy przekroczył linię mety, sięgając po etapowe zwycięstwo. Na kresce Polak pokonał Alexandra Wachtera (Tirol Cycling Team) i Jonasa Castrique (Lotto Soudal U23). Na pozycję lidera awansował zaś Stephan Bakker (Cyclingteam Jo Piels).

I. etap - 30.04.2016 - Veszperm - Papa. I. etap - 30.04.2016 - Veszperm - Papa.
I. etap - 30.04.2016 - Veszperm - Papa. I. etap - 30.04.2016 - Veszperm - Papa.

I. etap - 30.04.2016 - Veszperm - Papa.

PROLOG - 29.04.2016 - VESZPREM

   Od zwycięstwa Nowozelandczyka Hamisha Schrcursa (Klein Contantia) rozpoczęła się 29.04.2016 r. w Veszprem na Węgrzech kolarska rywalizacja w 33. edycji Karpackiego Wyścigu Kurierów. Pięknym, wiosennym słońcem przywitało węgierskie Yeszprem kolarzy, którzy zgłosili się do rywalizacji w 33. edycji Karpackiego Wyścigu Kurierów. Młodzieżowe zmagania zainaugurowała
licząca 3,3-kilometra indywidualna jazda na czas, której trasa wiodła po wąskich i krętych uliczkach tej niezwykle malowniczej miejscowości.
   Ostatecznie do walki o żółtą koszulkę klasyfikacji generalnej LOTTO przystąpiło 155 zawodników w przedziale wiekowym od 19 do 23 lat. Pośród licznie przybyłych ekip nie zabrakło najlepszych "młodzieżówek" światowego peletonu, takich jak Klein Contantia, Cyclingteam Jo Piels, Tirol Cycling Team czy Lotto Soudal U23. Pojawiły się także reprezentacje narodowe, w tym polska, słowacka i
czeska.
   Drugie miejsce ostatecznie wywalczył Holender z ekipy Jo Piels, Stephan Bakker, który do zwycięzcy stracił zaledwie sekundę. Miejsca na etapowym podium dopełnił zaś wolniejszy o 2 sekundy Belg Lionel Taminiaux (Color Code - Arden'Beef U23). Tuż za podium sklasyfikowany został najlepszy z Polaków na prologu - Michał Paluta z CCC Sprandi Polkowice.

Prolog - 29.04.2016 - Veszprem

Prolog - 29.04.2016 - Veszprem

Prolog - 29.04.2016 - Veszprem

Prolog - 29.04.2016 - Veszprem

Prolog - 29.04.2016 - Veszprem

LISTA STARTOWA DO POBRANIA >>>

SERWIS INTERNETOWY KWK >>>

Sponsorzy.

RELACJE Z LAT POPRZEDNICH

KWK 2013 w Żegocinie. KWK 2014 w Żegocinie.

ROK 2013

ROK 2014

[wstecz]