Podwórko Nivea w Łąkcie Górnej.

DZIĘKUJEMY ZA GŁOSOWANIE NA PODWÓRKO NIVEA W ŻEGOCINIE

   "Podwórko Nivea" - to bardzo dobrze wyposażone rodzinne miejsce zabaw, na któym zainstalowane są  m.in: multi zestaw wspinaczka, zjeżdżalnia z tunelem, piaskownica z daszkiem, huśtawka ważka, kiwak dwuosobowy, skakanka, gra w klasy, huśtawka wahadłowa podwójna, karuzela z siedziskami, huśtawka bocianie gniazdo, kosz do segregacji odpadów, ławki, stojak rowerowy. Całość o wartości około 100 tys. zł funduje Firma NIVEA, która także w tym roku chce zbudować kolejne 40 Rodzinnych Placów Zabaw. W ubiegłym roku w akcji wzięło udział 1117 gmin i spółdzielni mieszkaniowych z całej Polski. Sukcesem zakończył się wtedy udział Łąkty Górnej, która w internetowym plebiscycie zdobyła 5. miejsce uzyskując 67.297 głosów.
   Widząc jak piękne i potrzebne jest to miejsce Wójt Gminy Żegocina zgłosił do rywalizacji w tym roku Żegocinę, z działką nr 1138 zlokalizowaną na terenie Parku Wiejskiego, położonego powyżej budynku Urzędu Gminy, a poniżej Ośrodka Zdrowia i Środowiskowego Domu Samopomocy.
   Od 5 maja 2016 roku trwało internetowe głosowanie. Ostatecznie o 40. Podwórek Nivea rywalizowało 978 lokalizacji. Od samego początku było wiadomym, że aby w tym roku odnieść sukces, trzeba będzie zgromadzić o wiele więcej głosów, niż w roku poprzednim. Liczyła się więc systematyczność i zgromadzenie dużej ilości osób głosujących. Wójt Jerzy Błoniarz i sołtys Żegociny Tomasz Janiczek nie ustawali w poszukiwaniu osób chcący głosować na żegocińską lokalizację. Walka o zakwalifikowanie się do czołowej dwudziestki, która w pierwszym etapie otrzyma Podwórka Nivea była bardzo emocjonująca. Wieczorem 6 maja Żegocina była na 8 miejscu z 1122 głosami. Dwa dni później spadła na 20. lokatę, mając 1810 głosów. Przez  pierwsze dni prowadził Szaczekarków, ale ostatecznie nie dostał się do czołowej dwudziestki. 9 maja na czoło wysunęła się Kobyłka i już do końca, czyli 2 czerwca nie oddała prowadzenia. Lokata Żegociny właściwie w każdym dniu zmieniała się. Przełomowymi okazały się ostatnie dni maja. 28.05 Żegocina z 58643 głosami zajmowała 18 miejsce; 29.05 - z 69717 głosami miejsce 16. Przełomowym okazał się dzień 30 maja, gdy z 86910 głosami awansowała na 8 miejsce. Od tej chwili już tylko przechodziła na wyższe miejsca, by ostatecznie z 131.209 głosami zająć 3. miejsce. Została wyprzedzona tylko przez Kobyłkę (1 m. - 195.168 głosów) i Pabianice (2 m. - 132.354 głosów).
    Informacja o tym dotarła do Żegociny ze strony internetowej www.niwea.pl w pochmurny i deszczowy poranek 2 czerwca 2016 r. Zapanowała radość i satysfakcja, gdyż dzięki zaangażowaniu w głosowanie mieszkańców Gminy i jej przyjaciół oraz sympatyków, Żegocina już w ciągu najbliższych miesięcy otrzyma w prezencie od Firmy Nivea wspaniałe, ogólnodostępne miejsce zabaw dla całej rodziny. Wszystkim głosującym na żegocińską lokalizację serdecznie dziękujemy.

PODZIĘKOWANIA WÓJTA GMINY ŻEGOCINA

   Gratuluję Społeczności Gminy Żegocina drugiego sukcesu w akcji "Podwórko Nivea". Tym razem zostanie ono usytuowane we wsi Żegocina, w parku poniżej Ośrodka Zdrowia.
   Z ogromnym zadowoleniem i jednocześnie szacunkiem obserwowałem wielkie zaangażowanie naszej lokalnej Społeczności, które odzwierciedla liczba oddanych w akcji głosów. Sam wiem, jak wiele pracy, czasu i dobrej współpracy potrzeba, aby osiągnąć założony cel. To dzięki determinacji wszystkich spełniło się nasze marzenie, które przyniesie radość i możliwość zabawy dla naszych rodzin i dzieci. Jest to nie do wycenienia.
   Z całego serca wszystkim za wszystko dziękuję ! Na indywidualne podziękowania dla osób najbardziej zaangażowanych przyjdzie niedługo czas.
    Z poważaniem i wdzięcznością Wójt Gminy Żegocina

                                                                                                                         Jerzy Błoniarz

POPRZEDNIA INFORMACJA - ZAGŁOSUJ NA PODWÓRKO NIVEA W ŻEGOCINIE >>>

[wstecz]