Katarzyna Szpilka na konkursie w Maiori - 19.05.2016 r.

Dyplom za zajęcie III miejsca.

SUKCES KATARZYNY SZPILKI W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MŁODYCH TALENTÓW
MAIORI - 19.05.2016

  Ta informacja dotarła do nas dopiero teraz, choć wydarzenie, o którym mamy przyjemność napisać, miało miejsce w maju br. Do długiej już listy sukcesów wokalnych Katarzyna Szpilka, o których pisaliśmy już w naszym serwisie, dołożyła kolejny, zajmując 3 miejsce w Międzynarodowym Konkursie Młodych Talentów "Euroclassic Summer 2016'', zorganizowanym w połowie maja 2016 roku w pięknym miasteczku Maiori (w prowincji Salerno, niedaleko Neapolu). Podstawowym celem, organizowanego już od kilku lat konkursu, jest popularyzacja i rozwijanie talentów młodych instrumentalistów i wokalistów, śpiewających muzykę poważną.
   Regulamin Konkursu określał, że rywalizacji mogą przystąpić wykonawcy w wieku od 18 do 26 lat. Każdy z nich miał przygotować 3 wybrane utwory, trwające w sumie nie więcej jak 15 minut. W komisji konkursowej zasiedli nauczyciele i muzycy o światowej renomie. Wysłuchali prezentacji młodych wokalistów z kilku krajów, w tym: Polski, Bułgarii, Rumuni, Portugalii, Litwy, Szwecji i oczywiście najliczniej reprezentowanych gospodarzy.
   Katarzyna Szpilka zaśpiewała w Maiori trzy utwory (fragmenty występu na filmiku)": pieśń hiszpańską  "Del cabello más sutil" ("Najbardziej subtelne włosy") Fernando Obradorsa (1897-1945), arię "Chi vive amante" ("Kto żyje miłością" -  wybitnego austriackiego kompozytora, przedstawiciela okresu klasycyzmu - Franza Josepha Haydna (1732 - 1809) z opery "Alessandro nell Indie" oraz bardzo popularną pieśń neapolitańską "Torna a Sorrento" (Wróć do Sorrento"), napisaną w 1902 roku przez braci De Curtis: Ernesto (muzyka) i Giambattistę (tekst).
    Najmłodsza w tej grupie wykonawców Katarzyna Szpilka uzyskała od komisji konkursowej 85 punktów (na 100 możliwych), co dało jej trzecie miejsce. Z kolejnego sukcesu cieszymy się wraz z towarzyszącymi młodej żegociniance w wyprawie do Włoch rodzicami.

Maiori. Maiori.
Katarzyna Szpilka na konkursie w Maiori - 19.05.2016 r. Katarzyna Szpilka na konkursie w Maiori - 19.05.2016 r.

[wstecz]