Zawody powiatowe w Bochni - 25.05.2016 r.

SZÓSTOKLASI¦CI Z ŁˇKTY GÓRNEJ WICEMISTRZAMI POWIATU BOCHEŃSKIEGO - 25.05.2016

    Po wygranych zawodach gminnych w piłce nożnej, które odbyły się w Bytomsku, zawodnicy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ł±kcie Górnej przygotowywali się do zawodów powiatowych w Bochni. Te rozegrano 25 maja 2016 roku na dwóch orlikach. Jednym przy MOSiR Bochnia i drugim przy Szkole Podstawowej nr 7.
   Ł±kiecka reprezentacja wylosowała rozgrywki na orliku przy MOSiR Bochnia. Na zawody przybyło 9 zespołów. Rozlosowano dwie grupy eliminacyjne: I grupa: SP. Nr 4 Bochnia, SP Proszówki, SP Borek, SP Lipnica Murowana, SP Ł±kta Górna; II grupa: SP Nowy Wi¶nicz, SP Łapanów, SP Kamionna, SP nr 7 Bochnia
   Mecze grupowe rozgrywano systemem "każdy z każdym" i trwały one 10 minut bez zmiany stron. Pierwszy mecz drużyna z Ł±kty Górnej zagrała z Lipnic± Murowan±. Prowadzili 1:0, ale rywale doprowadzili do remisu 1:1. W ostatnich minutach udało się zdobyć bramkę i zwyciężyć 2:1. Kolejny mecz zagrali z zespołem z Proszówek. Ro¶li i dobrze wyszkoleni chłopcy z zza Bochni postawili wysoko poprzeczkę. Prowadzili 1:0 prawie przez cały mecz. W końcówce meczu ł±kiecki zawodnik został sfaulowany w polu karnym rywala. Sędzia podyktował rzut karny, który został wykorzystany i mecz zakończył się remisem 1:1. W trzecim meczu Ł±kta zagrała z PSP w Borku. Dla drużyny z Ł±kty był to bardzo ciężki mecz, który kosztował zawodników wiele sił. Grali bowiem bez znakomitego obrońcy, który z powodu choroby nie mógł uczestniczyć w zawodach powiatowych. Bramkarz Wojciech Kwa¶niowski ratował kilkakrotnie swój zespół przed utrat± bramki. Mecz zakończył się wynikiem 0:0. Po dłuższym odpoczynku ł±kieccy piłkarze stoczyli walkę z ostatnim rywalem w tej grupie - SP nr 4 w Bochni, która wygrała wszystkie poprzednie swoje mecze. - Wiedzieli¶my, że tylko zwycięstwo w tym meczu daje nam szanse na wyj¶cie z grupy. Zagrali¶my piękny mecz, jak się potem okazało najładniejszy na zawodach. Grali¶my wzorowo w obronie i skutecznie w ataku, uzyskuj±c zwycięstwo 1:0 - relacjonuje trener Henryk Wrona.
  Do dalszych gier z tej grupy awansowały SP nr 4 z Bochni - 9 pkt oraz SP w Ł±kcie Górnej - 8 pkt. Do dalszych rozgrywek z II grupy awansowały SP w Łapanowie z 1. miejsca oraz SP w Nowym Wi¶niczu z drugiego. W półfinale drużyna z Ł±kty Górnej   zmierzyła się z SP w Łapanowie. Jest to tradycyjnie trudny rywal i po zaciętym meczu utrzymał się bezbramkowy wynik. Do wyłonienia zwycięzcy konieczna była dogrywka, w której udało się zdobyć aż dwie bramki ustalaj±c wynik na 2:0. To oznaczało grę w finale zawodów powiatowych. W drugim półfinale zagrały drużyny z SP Nowy Wi¶nicz oraz SP nr 4 w Bochni. Wygrała drużyna z Nowego Wi¶nicza 3:1. W meczu o 3 miejsce po dogrywce i rzutach karnych wygrała drużyna SP z Łapanowa, pokonuj±c SP nr 4 w Bochni. Po burzy z gradem, która przeszła nad Bochni±, wznowiono rozgrywki. W meczu finałowym Ł±kta toczyła bój z bardzo dobrze wyszkolonymi piłkarzami z SP w Nowym Wi¶niczu. W pierwszej fazie meczu dawali sobie rade. Po ładnych akcjach z jednej i drugiej strony utrzymuje się wynik 1:1. W drugiej fazie meczu zawodnicy z Ł±kty utracili siły a kontuzjowany obrońca nie mógł w pełni wykonywać swoich zadań. Wykorzystali to rywale i mecz finałowy został przegrany w stosunku 1:5.
   Trenerzy i przedstawiciele MOSiR Bochnia pogratulowali zwycięzcom, a także ł±kieckiej drużynie twardej sportowej walki do końca.     - Zdobycie wicemistrzostwa powiatu bocheńskiego to dla nas ogromny sukces - cieszy się trener Henryk Wrona. Z wyprawy do Bochni drużyna przywiodła puchar i dyplom, którym mogła pochwalić się Pani dyrektor Halinie P±czek. - Bardzo dziękujemy naszemu sponsorowi Piotrowi Krawczykowi, który zawsze nam pomaga i nigdy nie zawiódł. To dzięki niemu nasze zespoły mog± się rozwijać i uczestniczyć w wielu rozgrywkach - dodaje trener wicemistrzów powiatu w mini piłce nożnej.
  Klasyfikacja końcowa zawodów powiatowych w mini piłce nożnej chłopców: 1. PSP w Nowym Wi¶niczu, 2. PSP w Ł±kcie Górnej, 3. PSP w Łapanowie, PSP nr 4 w Bochni.
   Skład zespołu PSP w Ł±kcie Górnej: bramkarze: Wojciech Kwa¶niowski, Mateusz Stochel oraz Jakub Kępa, Kacper Stokłosa, Sebastian Żołna, Damian Rosiek, Marcin Cichoń, Adrian Krawczyk, Jakub Stach. Trener - Henryk Wrona.

Ł±kiecka drużyna na zawodach powiatowyh.

Ł±kiecka drużyna na zawodach powiatowyh.

Ł±kiecka drużyna na zawodach powiatowych.

[wstecz]