Goście z Żegocina z wizytą w Żegocinie - 27-29.05.2016.

ŻEGOCINIANIE PRZEBYWALI W ŻEGOCINIE - 27-29.05.2016

    Powyższy tytuł za chwilę stanie się zrozumiały. W dniach 27 - 29 maja 2016 roku przebywała w Małopolsce, mając swoją bazę wypadową w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie, grupa członków Stowarzyszenia Miłośników Wsi Żegocin; sołectwa w Gminie Czermin, powiat pleszewski, województwo wielkopolskie.
   Wizyta gości z wielkopolskiego Żegocina w Żegocinie jest następstwem zawartej internetowo znajomości pomiędzy Prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej Panią Joanną Pastuszak, a Prezesem wspomnianej organizacji z Żegocina - Panią Zofią Zawadą i wzajemnej chęci do bliższego poznania się dwóch bliźniaczo podobnych w nazwie miejscowości.
   Grupa z Wielkopolski, która w piątek najpierw zwiedziła Kraków, a potem przyjechała do Żegociny i nocowała w hoteliku Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie; tu się też stołowała. 
   Po zakwaterowaniu i obiedzie przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej - Wiceprezes Tadeusz Olszewski i Skarbnik Jan Truś gości zaproszono do sali widowiskowej CKSiT na wieczorek zapoznawczy, który wspólnie poprowadzili: Tadeusz Olszewski i i Zofia Zawada. Gości z Żegocina powitała wierszem Pani Maria Juszczyk, a potem Wójt Gminy Pan Jerzy Błoniarz, który przedstawił gminę, a także życzył gościom miłego pobytu w Żegocinie i przekazał im drobne upominki.
   W sobotę goście zwiedzili Izbę Regionalną i Galerię Wiejską, a potem wraz z Prezeską Zarządu Stowarzyszenia Panią Joanną Pastuszak wyjechali do Bochni, w której oglądali wystawy Domu Bochniaków i Muzeum im. S. Fischera. Zwiedzono także Bocheńską Bazylikę i Szyb Campi, a w drodze powrotnej jeszcze Zamek Kmitów i Lubomirskich oraz Koryznówkę (Muzeum Jana Matejki) w Nowym Wiśniczu. Popołudniem goście zwiedzili Rozdziele (kościół pw. Św. Jakuba, punkt widokowy "Widoma", dotarli także na górną stację wyciągu narciarskiego na stoku Kamionnej, a następnie poznali Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łąkcie Górnej i przez chwilę oglądali występy artystyczne, prezentowane w ramach "Majówki Rodzinnej Nivea". Wieczór został przeznaczony na spotkanie integracyjne przy ognisku w Parku Kamieni Grodziskich w Żegocinie.
   Niedziela  - to ostatni, ale również bogaty w atrakcje dzień pobytu Wielkopolan w Małopolsce. Po śniadaniu zwiedzono kościół parafialny w Żegocinie, w którym znajdują się prace Jakuba Juszczyka - rzeźbiarza z Żegociny, który przez wiele lat, w okresie międzywojennym przebywał i tworzył w Wielkopolsce. Następnie grupa z Wielkopolski wraz z przedstawicielami gospodarzy (Joanna Pastuszak, Maria Juszczyk, Tadeusz Olszewski) wyjechała do pobliskiego Pasierbca, by tam uczestniczyć we mszy świętej i zwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Stamtąd przejechano do Lipnicy Murowanej i tam zwiedzono Rynek, tamtejsze kościoły (Św. Andrzeja, Św. Szymona oraz zabytek UNESCO - kościół Św. Leonarda).
   Po obiedzie Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej zaprosił gości do kawiarni "Hexe" na pożegnalne lody i kawę. W serdecznej atmosferze dokonano podsumowania pobytu i obdarowano się kolejnymi upominkami.- Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i czas, który nam Państwo poświęcili, pokazując te przepiękne miejsca. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem. To co zobaczyliśmy w tak krótkim czasie, na długo nam pozostanie w pamięci. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystko jeszcze zobaczyliśmy, ale może będzie okazja dokończyć zwiedzanie tych okolic, bo są przepiękne - powiedziała na spotkaniu pożegnalnym Pani Zofia Zawada - szefowa grupy z Wielkopolski.
   Po wykonaniu pamiątkowej, zbiorowej fotografii, goście z Żegocina wsiedli do busa i żegnani przez żegocinian z Żegociny, odjechali do rodzinnego Żegocina, zapraszając serdecznie członków Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej im. Czesława Blajdy do rewizyty.

Goście z Żegocina z wizytą w Żegocinie - 27-29.05.2016. Goście z Żegocina z wizytą w Żegocinie - 27-29.05.2016.
Goście z Żegocina z wizytą w Żegocinie - 27-29.05.2016. Goście z Żegocina z wizytą w Żegocinie - 27-29.05.2016.
Goście z Żegocina z wizytą w Żegocinie - 27-29.05.2016. Goście z Żegocina z wizytą w Żegocinie - 27-29.05.2016.
Goście z Żegocina z wizytą w Żegocinie - 27-29.05.2016. Goście z Żegocina z wizytą w Żegocinie - 27-29.05.2016.

Goście z Żegocina z wizytą w Żegocinie - 27-29.05.2016.

[wstecz]