II Małopolska Akademia Talentów.

KONCERT MAŁOPOLSKIEJ AKADEMII TALENTÓW - 28.06.2016 - ZAPROSZENIE

    Rok temu Stowarzyszenie Artystyczne ,,Porta Musicae" zorganizowało pierwszą edycję Małopolskiej Akademii Talentów, na którą składały się kursy muzyczne. Ważną częścią kursów były wieczorne koncerty, otwarte dla publiczności z Łącka i okolic.   
   Zainteresowanie tymi koncertami wśród lokalnej publiczności, zwróciło uwagę organizatorów festiwalu na potrzebę organizowania wydarzeń kulturalnych w małych miejscowościach regionu. Dlatego w tym roku oprócz kursów muzycznych, skierowanych do uczniów i absolwentów szkół oraz uczelni muzycznych, mieszkańcy gmin województwa Małopolskiego będą mieć okazję wysłuchać twórczości młodych, utalentowanych muzyków.
   W tym roku trwający dwa tygodnie festiwal muzyczny (od 25 czerwca do 10 lipca), został zaplanowany jako cykl kilkunastu koncertów, które odbędą się między 25 czerwca a 10 lipca w: Tymbarku, Szczyrzycu, Łącku,  Piwnicznej Zdroju, Starym Sączu, Limanowej, Jaworkach, Krościenku nad Dunajcem i Szczawnicy i po raz pierwszy w Żegocinie. Festiwal ma przyczynić się do upowszechnienia muzyki klasycznej w mniejszych miejscowościach często pomijanych na mapach wydarzeń kulturalnych. 
   Wykonawcami będą zaproszeni goście - profesjonalni muzycy, wykładowcy polskich i zagranicznych uczelni muzycznych, aktywnie koncertujący w Polsce i na świecie oraz młodzi instrumentaliści, uczestnicy kursów muzycznych.
  
   28.06.2016 r. w auli Zespołu Szkół w Żegocinie o godzinie 18.00 odbędzie się koncert, w którym wystapi Messages Quartet w składzie: Małgorzata Wasiucionek (skrzypce), Oriana Masternak (skrzypce), Maria Dutka (altówka), Beata Urbanek-Kalinowska (wiolonczela) oraz Dominika Glapiak (fortepian) i Robert Kwiatkowski (skrzypce).

    Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i pod Honorowym Patronatem Jacka Krupy - Marszałka Województwa Małopolskiego. Wstęp na wszystkie koncerty wolny!

Małgorzata Wasiucionek (skrzypce)

Oriana Masternak (skrzypce

Maria Dutka (altówka)

Beata Urbanek-Kalinowska

[wstecz]