MŁODZIEŻOWA LIGA LETNIA GMINY ŻEGOCINA - ZAPROSZENIE

  W tegoroczne wakacje po raz pierwszy w historii Gminy Żegocina rusza najprawdziwsza liga piłkarska, organizowana przez łąkieckie stowarzyszenie "Patrioci Lokalni". Jest to okazja dla młodych mieszkańców i przyjaciół gminy Żegocina do przetestowania swoich umiejętności piłkarskich i zawalczenia o puchar.
   Mecze będą rozgrywane przy asyście sędziego, w systemie każdy z każdym na boisku szkolnym w Łąkcie Górnej. Mecze rozgrywane będąw  niedzielne popołudnia, począwszy od 10 lipca 2016 roku. Przewidziane są też profesjonalne treningi piłkarskie dostępne dla wszystkich chętnych.
    Młodzieżowa Letnia Liga Gminy Żegocina powstaje na fali wzrastającej ostatnio popularności lig międzyfirmowych i studenckich oraz jako odpowiedź na duże zainteresowanie piłką nożną w naszej gminie. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich zainteresowanych młodych piłkarzy do tworzenia drużyn i zgłaszania się do udziału. Gwarantujemy świetną zabawę, emocje i cenne nagrody!

   Na czym polega liga?  Maksymalnie w grze bierze udział 8 zespołów liczących do 10 osób. System rozgrywek będzie zależał od liczby zgłoszonych zespołów. O udziale w lidze decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego zachęcamy do jak najszybszego zgłaszania drużyn. Mecze rozgrywane będą raz w tygodniu, w niedziele, w godzinach popołudniowych. Rozgrywki będą toczyć się w systemie "każdy z każdym". Każdy mecz będzie prowadzony przez sędziego, zapewniony też będzie podstawowy sprzęt medyczny. Liga rozgrywana będzie na boisku piłkarskim Łąkcie Górnej, które wspólnymi siłami mieszkańców zostało przygotowane do sezonu. Czas trwania każdego meczu to 2 x 15 min, z maksymalnie 3 min przerwy. Składy liczą 4 graczy w polu + bramkarz.
   Ponieważ liga kierowana jest do młodzieży i dzieci, ustalony został górny limit wiekowy zawodników, wynoszący do 26 lat. Mecze będą dokumentowane przez fotografów i kamerzystów, a mecze finałowej rundy zostaną uwiecznione za pomocą drona.
Fotografie, nagrania i wyniki meczy można będzie śledzić na stronie  internetowej ligi http://patrioci-lokalni.pl/liga-mlodziezowa oraz pod linkiem https://www.facebook.com/events/1727343484185220/.
   Ostatnia kolejka odbędzie się przy oprawie dźwiękowej, po jej zakończeniu nastąpi uhonorowanie zwycięzców i impreza finałowa.

   Punktacja. Na bieżąco, po ukończeniu każdej kolejki, uzupełniana będzie punktacja i wyniki meczów, co pozwoli na śledzenie na bieżąco rywalizacji drużyn. Drużyna, która wygra spotkanie otrzymuje 3 pkt w tabeli. Podczas remisu obie drużyny otrzymuje po 1 pkt. Niestawienie się drużyny do 5 min po wyznaczonym terminie spotkania oznacza walkower na korzyść drużyny przeciwnej w stosunku 3:0 i 3 punkty minusowe w tabeli dla drużyny, która się nie stawiła. (Ostateczna decyzja co do wydłużenia czasu oczekiwania należy do sędziego. W przypadku niestawienia się obu drużyn, żadna z drużyn nie otrzymuje punktów. Dokładne zasady określa regulamin, dostępny na stronie http://patrioci-lokalni.pl/liga-mlodziezowa/  

   Jak się zapisać?  Zgłoszenie drużyny polega na wypełnieniu formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie ligi wraz z imienną listą zgłaszanych zawodników i przesłaniu go na adres kontakt@patrioci-lokalni.pl.   Ponadto należy uiścić opłatę w wysokości 5 złotych od każdego zawodnika w drużynie. Zapisy trwają do 30 czerwca włącznie do godziny 23.59. Uczestnikami rozgrywek mogą być zespoły składające się z młodzieży do lat 26 pochodzącej lub związanej z terenem Gminy Żegocina. Zawodnicy niepełnoletni zobowiązani są dostarczyć pisemną zgodę rodziców na udział w rozgrywkach.

Treningi.  Dodatkową atrakcją, poza rozgrywkami ligowymi będą treningi piłkarskie prowadzone przed doświadczonego trenera z Krakowa. Treningi będą odbywać się najprawdopodobniej w późnych godzinach popołudniowych i będą otwarte dla wszystkich zainteresowanych, niezależnie od wieku i umiejętności piłkarskich. Dla wszystkich pasjonatów piłki nożnej będzie to świetna okazja do rozwinięcia swojej techniki gry a także przyjrzenia się, jak wygląda trening piłkarski z prawdziwego zdarzenia. Co ważne, udział w zajęciach będzie bezpłatny. O terminach realizacji treningów będzie na bieżąco informować stowarzyszenie "Patrioci Lokalni" na swoim fanpagu i stronie internetowej ligi.

Podsumowanie. Zapisy drużyn max 10 osobowych w nieprzekraczalnym terminie 30 czerwca, do godziny 23.59. Gramy w niedzielne popołudnia, każdy z każdym, w obecności sędziego, mecze trwają po 30 minut. Przewidywana impreza finałowa po ostatniej kolejce. Więcej informacji tutaj https://www.facebook.com/mlodziezowaliga i tutaj http://patrioci-lokalni.pl/liga-mlodziezowa./

    Stowarzyszenie "Patrioci Lokalni" powstało 31 maja 2015 roku w Łąkcie Górnej. Jest organizacją o charakterze prospołecznym i apolitycznym, nastawionym na realizację zadań o charakterze pożytku publicznego. Tworzą je osoby aktywne, pragnące działać na rzecz miejscowości i gminy, z którą są związani od najmłodszych lat.

MLL2016 - plakat. MLL2016 - plakat.

[zakonczenie]

[archiwumzegocina.pl]