VII Europejski Tydzień Sportu - Żegocina 2016.

   W roku 2016 po raz ósmy, w terminie od 26 maja do 1 czerwca 2016 roku (od Dnia Matki do Dnia Dziecka), zorganizowano Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich, w ramach którego rozegrany został XXII Sportowy Turniej Miast i Gmin. Niezmiennie głównym celem imprezy jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby naszych obywateli, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie, nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia.
   W ramach konkursu należało zorganizować imprezy turniejowe, zawody sportowe, turystyczne i rekreacyjne mające na celu promowanie aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia oraz integracji rodzinnej. O ocenie konkursu decydować będzie przede wszystkim stosunek łącznej liczby osób startujących do ogólnej liczby mieszkańców, liczba imprez i dni w których je przeprowadzano oraz łączna liczba uczestników testu Coopera.
   W ramach Turnieju w dwóch szkołach podstawowych: w Bytomsku, PSP w Żegocinie   oraz Zespole Szkół w Żegocinie przeprowadzono Test Coopera . Próba biegowa polega na przemierzeniu jak największego dystansu w ciągu 12 minut. W sumie do testu przystąpiło 315 uczniów wymienionych szkół.

  Pełne sprawozdanie z imprez Tygodnia Sportu dla Wszystkich na terenie Gminy Żegocina znajduje się w załączniku - do pobrania (plik .xls).

SPRAWOZDANIE >>>

Materiał nadesłany: Urząd Gminy w Żegocinie

[wstecz]