W stadninie koni w Kamionnej.

PRZEDSZKOLAKI POSZERZYŁY WIEDZĘ O ZWIERZĘTACH - 10.13.06.2016

  10 czerwca 2016 roku do przedszkola w Bytomsku przyjechała Pani Joanna Batko z Dobrej koło Limanowej ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Nie od dziś wiadomo, że wszystkie dzieci kochają psy i zabawy z nimi. Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Bytomsku miały możliwość spotkać się z nimi. Poznali cztery psy Owczarka Niemieckiego o imieniu Lusia, Shih-tzu - Moli, Polskiego Owczarka Nizinnego - Rocky i największego ze wszystkich Owczarka Francuskiego Briard o imieniu Estor.
   Pani Joanna jest groomerem czyli inaczej mówiąc psim fryzjerem. Opowiedziała dzieciom o swojej pasji, dała im cenne rady jak dbać o psy i jak się zachowywać, aby nie zrobiły im krzywdy. Dzieci poznały technikę obrony przed niebezpiecznym psem a także dowiedziały się jak nie prowokować ich do ataku. Na zakończenie każde dziecko mogło pogłaskać i nakarmić wybranego psa.
    Początek tygodnia również dostarczył dzieciom niezwykłych przygód. W słoneczny poniedziałek 13 czerwca 2016 roku, szkolnym autobusem przedszkolaki pojechały na wycieczkę do stadniny koni w Kamionnej. Pani Danuta bardzo dokładnie i ciekawie oprowadziła dzieci po całej stadninie, obejrzały stajnie i boksy w których przebywają konie, dowiedziały się skąd się biorą ich imiona oraz jak należy o nie dbać. Największą atrakcją była jednak możliwość pogłaskania tych pięknych zwierząt. Dzieci wróciły do przedszkola bardzo zmęczone, ale szczęśliwe i mądrzejsze o nową wiedzę.
    Tego typu spotkania pozwalają dzieciom na poszerzanie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności.

Zajęcia z pieskami.

Zajęcia z pieskami.

Zajęcia z pieskami.

Zajęcia z pieskami.

Zajęcia z pieskami.

W drodze do stadniny w Kamionnej.

W stadninie w Kamionnej.

W stadninie w Kamionnej.

W stadninie w Kamionnej.

W stadninie w Kamionnej.

Materiał nadesłany.

[wstecz]