Znaleziono amunicję - zdjęcie poglądowe.

W ŻEGOCINIE ZNALEZIONO AMUNICJĘ - 27.07.2016

   .

  W dniu 27.07.2016 r. w m. Żegocina podczas sprzątania piwnicy została znaleziona amunicja do różnego typu broni. Przedmiotowe rzeczy zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Policji i zdeponowane w KPP w Bochni, natomiast postępowanie w tej sprawie zostało przekazane do dalszego prowadzenia przez Komisariat Policji w Nowym Wiśniczu.
   Z przekazanych przez funkcjonariuszy KP w Nowym Wiśniczu informacji wynika, że do Prokuratury Rejonowej w Bochni w najbliższym czasie zostanie złożony wniosek o wszczęcie śledztwa w sprawie nielegalnego posiadania amunicji tj. o przestępstwo z art. 263 par. 2 kk. (Kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. )

Komunikat prasowy KP Policji w Bochni

  Jak się dowiadujemy o niespodziewanym i kłoptliwym znalezisku poinformowała Policję obecna właścicielka piwnicy, która w tekturowym pudełku pozostawionym przez zmarłego ojca, znalazła amunicję różnego kalibru i do różnego rodzaju broni.
  Oprócz nabojów pochodzących z lat sześćdziesiątych (w sumie było ponad 1000 sztuk amunicji sportowej i bojowej) w pudełku były płócienne opaski z napisem ORMO, które także zabrała Policja. Po przeszukaniu pomieszczenia policjanci znależli jeszcze niezidentyfikowane bryły materiału koloru czerwonego, które także zostały zabrane do wykonania ekspertyzy.

[wstecz]