ŚDM - Parafia w Żegocinie.

   20 lipca 2016 roku w godzinach późno popołudniowych autobusem z Limanowej przyjechała do Żegociny grupa 10 pielgrzymów z Francji (z okolic Bordeaux). Czekała tu na nich grupa żegocińskiej młodzieży, ksiądz proboszcz Leszek Dudziak, ks. Bronisław Rosiek, który tłumaczył rozmowy (pochodzący z Łąkty Górnej i od początku lipca br. w niej przebywający kapłan jest obecnie proboszczem Polskiej Parafii w Nicei) oraz osoby, które podejmują gości u siebie. Po krókim spotkaniu w salce Domu Katechetycznego i pierwszych zabawach integracyjnych zmęczeni długą podróżą goście od razu udali się do pięciu miejsc kwaterowania i nie wzięli udziału - jak wcześniej planowano - w wieczornej mszy świętej.
   Na wieczorne nabożeństwo przybyło dużo parafian, w większości starszych mieszkańców. Podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie mszy świętej, odprawionej przez ks. proboszcza Leszka Dudziaka i ks. Janusza Krasa, modlono się o szczęśliwe i pełne owoców duchowych spotkanie uczestników Światowych Dni Młodzieży z Papieżem Franciszkiem.
   Ksiądz proboszcz zaprasza wszystkich parafian, nie tylko młodzież, na msze święte o godzinie 10.00. Szczegółowy program Tygodnia Misyjnego
- tutaj >>>. Zobacz także fotorelację z pierwszego dnia Tygodnia Misyjnego >>>.

Francuscy goście u p. Stanisława Dudka.

Wieczorne nabożeństwo w żegocińskim kościele.

[SDM]