Prace modernizacyjno - montażowe przy kinie w Żegocinie.

W ŻEGOCINIE POWSTAJE "KINO ZA ROGIEM" - 09.2016

  W grudniu 2015 roku dobiegła końca realizacja projektu "Be Brave - Młodzież w Kulturze", zrealizowanego przez Stowarzyszenie Teatru Nowego z Krakowa z 20 uczniami Gimnazjum w Żegocinie. W ramach projektu uczniowie zgłosili pomysł reaktywowania kina w Żegocinie. Zebrali około 800 podpisów mieszkańców, zachęcających samorząd do podjęcia w tym celu odpowiednich działań. Na złożoną przez uczniów petycję Wójt Gminy Żegocina Jerzy Błoniarz odpowiedział pozytywnie, obiecując utworzenie małego kina.
   Realizatorem przedsięwzięcia stało się Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie. Udało się pozyskać dofinansowanie i we wrześniu 2016 roku zakupione zostały elementy potrzebne do przygotowania pomieszczenia kinowego. Rozpoczęły się w sali dydaktycznej CKSiT, w której zlokalizowano "Kino za Rogiem", prace modernizacyjno - montażowe. Wykonuje je Firma "Pro - System" z Limanowej. Wszystkie prace mają zakończyć się do końca października. Jest więc szansa na to, aby w listopadzie br. odbyła się premierowa projekcja filmowa.
   Na pewno o tym poinformujemy. Pragniemy jednak uprzedzić, że to małe kino, więc projekcje będzie mogło oglądać do 40 widzów. Zamiarem pomysłodawców "Kina za Rogiem" jest zbudowanie sieci małych kin, tanich w obsłudze i utrzymaniu, ale takich, które zachowują najważniejsze zalety współczesnych kin sieciowych, w szczególności cyfrową jakość obrazu i dźwięku. "Kina za Rogiem to przede wszystkim sale multimedialne adaptowane do funkcji małego kina, tworzone w ramach istniejącej infrastruktury publicznej i prywatnej w domach kultury, bibliotekach, szkołach, ośrodkach edukacyjnych i sportowych, remizach strażackich, sanatoriach, klubach czy kawiarniach.
   - Już w listopadzie czeka nas otwarcie nowo utworzonego w CKSiT w Żegocinie, Kina za Rogiem "Żegotka". Multimedialna sala będzie doskonałym miejscem do oglądania filmów w wysokiej jakości obrazu i dźwięku. Projekcje odbywać się będą zgodnie z repertuarem lub na życzenie widzów. W repertuarze znajdą się: bajki dla najmłodszych, filmy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na ekranach będzie można zobaczyć kino znanych twórców, obok filmów mniej znanych i niszowych - informuje CKSiT w Żegocinie.
   Takie kina już istnieją w 42 miejscowościach Polski. Najbliższe zlokalizowano w Niepołomicach i Oleśnie. Żegocińskie "Kino za Rogiem" będzie pierwszym na terenie powiatu bocheńskiego, jednym z nielicznych tu funkcjonujących.

Prace modernizacyjno - montażowe przy kinie w Żegocinie. Prace modernizacyjno - montażowe przy kinie w Żegocinie.
Prace modernizacyjno - montażowe przy kinie w Żegocinie.  Prace modernizacyjno - montażowe przy kinie w Żegocinie.

Prace modernizacyjno - montażowe przy kinie w Żegocinie.

LI NKI

KINO ZA ROGIEM KINO ZA ROGIEM W OLEŚNIE KINO ZA ROGIEM W NIEPOŁOMICACH

[wstecz]