LO w Żegocinie - matura 2016.

WYSOKA ZDAWALNOŚĆ TEGOROCZNYCH MATURZYSTÓW LO ŻEGOCINA

   Tegoroczni maturzyści Liceum Ogólnokształcącego w Żegocinie i ich nauczyciele, a także Dyrektor Zespołu Szkół w Żegocinie mają powody do zadowolenia i satysfakcji. Kilka dni temu Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie podała wyniki zdawalności tegorocznej matury z uwzględnieniem wyników z sesji majowej, czerwcowej i sierpniowej. Wyniki uczniów szkół na terenie powiatu bocheńskiego są najlepsze w województwie małopolskim.  Zdawalność w całym kraju wyniosła 85%, w Małopolsce 86%, a w powiecie bocheńskim 90%. Daje to 1. miejsce w województwie - ex aequo z Krakowem i powiatem wadowickim. W powiecie bocheńskim zdawało 871 osób, zdały 784.
   Ranking zdawalności przedstawia się następująco:

1. I Liceum Ogólnokształcące w Bochni - 98%,
2. ex equo: II Liceum Ogólnokształcące w Bochni, Publiczne Technikum w ZS Nr 1 w Bochni i Liceum Ogólnokształcące w Żegocinie - 96%,
3. Publiczne Technikum w ZS Nr 2 w Bochni - 94%,
4. Publiczne Technikum nr 2, Dąbrowica/Chrostowa - 91%,
5. Publiczne Technikum w ZS Nr 3 w Bochni - 90%,
6. Publiczne Liceum Ogólnokształcące w ZS Nr 1 w Bochni - 83%
7. Liceum Plastyczne im. Jana Matejki, Nowy Wiśnicz, ul. Bocheńska - 73%,
8. Publiczne Technikum nr 1, Łapanów - 67%,
9. Publiczne Liceum Ogólnokształcące, Łapanów - 44%,
10. Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych, Bochnia, ul. Oracka - 41%,
11. Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w ZS Nr 3 w Bochni - 40%,
12. Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych, Nowy Wiśnicz, ul. Zamkowa - 20%.

  W krótkiej jeszcze, bo liczącej 20 lat historii matur w żegocińskim liceum (utworzonym w 1993 roku - pierwsza matura w 1997 roku), to jeden z najlepszych wyników. To kolejny dowód na wysoki poziom nauczania w tej szkole, która osiągała także wysokie lokaty w innych rankingach.
   Gratulacje dla maturzystów i ich nauczycieli, a dla kolejnych roczników maturzystów dowód, że także w Żegocinie też można bardzo dobrze przygotować się i zdać maturę. Tak trzymać !

[wstecz]