Czad i ogień - obudź czujność.

   W związku z inauguracją ogólnopolskiej kampanii społecznej pod nazwą "Czad i ogień - obudź czujność", której patronuje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji - p. Mariusz Błaszczak, KP PSP w Bochni zwraca się z apelem o podjęcie działań informacyjno - ostrzegawczych skierowanych do społeczeństwa za pośrednictwem dostępnych środków przekazu np. na lamach strony internetowej, prasy lokalnej czy pism adresowanych do podległych instytucji, zawierających m. in. porady jak uniknąć pożaru lub zaczadzenia, na czym polega prawidłowa eksploatacja przewodów dymowych i wentylacyjnych oraz jak postępować w sytuacji wystąpienia zagrożenia pożarowego lub tlenkiem węgla.
   W trakcie propagowania w/w zasad bezpieczeństwa można wykorzystywać informacje zamieszczone na stronie internetowej tutejszej Komendy: www.straz.bochnia.pl w zakładce "Straż radzi", bądź na stronach internetowych Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie (www.straz.krakow.pl) i Komendy Głównej PSP (www.straz.gov.pl).

   Jednocześnie informujemy, że w latach ubiegłych niektóre gminy z terenu powiatu bocheńskiego, korzystając z podobnej akcji, pozyskały kilkadziesiąt darmowych czujników tlenku węgla i dymu przekazanych przez Fundację ORI.EN - DAR SERCA. Czujniki te, przy zaangażowaniu pracowników gmin i strażaków miejscowych jednostek OSP, trafiły do mieszkań osób starszych i samotnych. Dlatego w tym miejscu prosimy o śledzenie i korzystanie z podobnych akcji, których efektem byłoby podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców gminy szczególnie tych, którzy ze względu na trudną sytuację nie mogą pozwolić sobie na samodzielny zakup tego typu urządzeń (np. osoby w podeszłym wieku, lokatorzy budynków' socjalnych - szczególnie wielorodzinnych).
   Podjęte przez Państwa działania pozwolą odwrócić niekorzystną statystykę ofiar pożarów i zatruć tlenkiem węgla i realnie przyczynią się do .poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

st. bryg. mgr inż.Krzysztof Kokoszka
Komendant Powiatowy PSP w Bochni

Czad i ogień - obudź czujność.

Czad i ogień - obudź czujność.

Czad i ogień - obudź czujność.

Czad i ogień - obudź czujność.

Czzad cichy zabójca.

[wstecz]