Nagranie wywiadów dla Radia Kraków - 23.11.2016 r.

O ŻEGOCIŃSKIEJ KUCHNI NA ANTENIE RADIA KRAKÓW - 23.11.2016

   23 listopada 2016 roku przebywała w Żegocinie Pani Redaktor Kalina Szyszka-Treppa z Radia Kraków. Przyjechała do siedziby Stowarzyszenia Rozwoju Gminy i Wspierania Przedsiębiorczości w Żegocinie, aby nagrać wywiady z autorami niektórych przepisów zamieszczonych w "Żegocińskiej książce kucharskiej", wydanej przez tę organizację w 2002 roku (pierwsze wydanie tej książki było w roku 1995). Pierwsze z nagrań zostanie nadane już w poniedziałek, 28 listopada br. w bloku programowym "Przed hejnałem" o godz. 10.50, w audycji "Kuchnia regionalna".
   Na tę dosyć oryginalnie wydaną książkę kucharską (wszystkie przepisy tak zamieszczone są napisane oryginalnym, ręcznym pismem autorów przepisów) Pani Redaktor natrafiła w Muzeum Książki Kucharskiej i Kulinarnej im. Stanisława Czernieckiego, utworzone w 2015 roku i prowadzone przez Lokalną Grupę Działania "Dolina Raby" w jednym z budynków byłego Zespołu Szkół w Dąbrowicy.
   W porozumieniu ze Stowarzyszeniem Pani Redaktor dokonała wyboru przepisów i ich autorki zostały zaproszone do siedziby Stowarzyszenia na wspomniane nagranie. Panie przyniosły także potrawy, o których mówiły podczas nagrania. Potrawy te zostały sfotografowane i będą ilustrować nagrania w serwisie internetowym audycji. Oprócz pań (Rozalii Bilskiej, Anny Julii Gas i Anny Rogali z Żegociny oraz Heleny Klimek z Rozdziela) wywiadu udzielił także szef Stowarzyszenia - Pan Jan Marcinek.
   O terminach pozostałych emisji nagranych w Żegocinie wywiadów będziemy informować na niniejszej stronie. Będzie je można także odsłuchać ze stron internetowych audycji.

AUDYCJE

Nagranie wywiadów dla Radia Kraków - 23.11.2016 r. Potrawy z "Żegocińskiej ksiązki kucharskiej".
Wywiad z Janem Marcinkiem. Wywiad z Rozalią Bilską.
Wywiad z Anną Julią Gas.  Wywiad z Heleną Klimek.
Wywiad z Anną Rogala. Fotografowanie potraw.
Drugie wydanie "Żegocińskiej książki kucharskiej". Fragment "Żegocińskiej książki kucharskiej".

Nagranie wywiadów dla Radia Kraków - 23.11.2016 r.

[wstecz]