V. Memoriał Piłkarski im. Jana Kępy - 10.12.2016 r.

V. MEMORIAŁ PIŁKARSKI IM. JANA KĘPY - ŻEGOCINA - 10.12.2016

    10 grudnia 2016 roku, w sali gimnastycznej PSP w Żegocinie został zorganizowany przez Zarząd Klubu Sportowego "Beskid" Żegocina V. Memoriał Piłkarski im. Jana Kępy. O nagrody ufundowane przez Rodzinę Zmarłego w 2011 roku 32 - letniego piłkarza "Beskidu Żegocina", ale przede wszystkim w dowód pamięci o zmarłym żegocińskim piłkarzu, w systemie "każdy z każdym" zagrało 6 drużyn: Trzciana, Rajbrot, "Piast" Łapanów, Żegocina I i Żegocina II oraz Rodzina i Przyjaciele, której wyniki, zgodnie z jej wolą, nie liczyły się do klasyfikacji końcowej.
   Turniej rozpoczął się od oficjalnego otwarcia, podczas którego przybyłą Rodziną Ś. P. Jana Kępy, drużyny, kibiców powitał Wojciech Wrona, który krótko przypomniał sylwetkę zmarłego założyciela i zawodnika Klubu "Beskid" Żegocina. Do zawodników i widzów zwróciła się także siostra Jana Kępy - Bernadeta Kącka: Witamy wszystkich zgromadzonych na V Memoriale im. Jana Kępy. Witamy Pana wójta, organizatorów, zawodników oraz kibiców. Jesteśmy szczęśliwi, że po raz kolejny mamy szansę spotkać się na tej sali i w sportowym duchu uczcić pamięć Jasia. Ten Memoriał jest cenną inicjatywą, corocznie skupiającą wiele wspaniałych osób, które podobnie jak kiedyś i Jaś nieprzerwanie kochają piłkę nożną. Cieszymy się więc, że wydarzenie to, na stałe zagościło w kalendarzu imprez sportowych, dając nam przy tym możliwość spotkań pełnych radości, rozmów i wspomnień. Ten jubileuszowy Memoriał pragnę rozpocząć fragmentem wiersza napisanego przez panią Grażynę Cudejko z domu Rogala.
Wbiega na boisko z rozwianą czupryną
A wiatr mocno dmucha nad całą Górczyną
I gna Go do przodu, do przodu i dalej
Lecz On nie ma siły już tak biegać wcale
Jeszcze rzuca okiem na łan zboża w górze
I nagle Go nie ma... przy anielskim wtórze (...)
   Fragment ten oddaje ducha Jasia, który żył pewnie i szybko, nie oglądając się za siebie. Jasia pełnego miłości i szacunku nie tylko do piłki, ale przede wszystkim do ludzi. Dzisiaj na pewno spogląda na nas z uśmiechem. I choć nie rozegra z nami meczu tu na dole, z pewnością pozostanie wiernym kibicem tam, na górze. Życzymy pozytywnej energii i dobrej zabawy zarówno drużynom biorącymi udział w tym Memoriale, jak i kibicom - powiedziała do zgromadzonych zawodników i widzów. Krótko przemówił także Wójt Jerzy Błoniarz przypominając słowa poety - ks. Jana Twardowskiego: "Można odejść na zawsze, by stale być blisko", Wspomniał Ś.P. Jana jako zawsze uśmiechniętego, koleżeńskiego człowieka. Podkreślił także zasługi pracowitych Rodziców zawodnika, która wydała na świat zdolne i pracowite dzieci, w tym ks. płk. Zbigniewa - pracującego w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Pamięć zmarłego zawodnika dodatkowo uczczono minutą ciszy.
   Następnie rozpoczęły się mecze, a każdy z nich trwał 15 minut i rozgrywany był bez zmian stron. Wszystkie 15 spotkań w żegocińskiej sali sędziował Marian Kurek z Bochni. W pierwszym pojedynku Żegocina II wygrała 2 : 0 z silną ekipą Trzciany, 0, a Żegocina I 3 : 1 ograła "Piasta" Łapanów. W turnieju tylko dwa mecze zakończyły się remisami, a najwyższe zwycięstwo odniosła drużyna Trzciany, pokonując piłkarzy z Rajbrotu 7 : 1. Najbardziej widowiskowo grała drużyna Rodziny i Przyjaciół, ona też strzeliła najwięcej bramek, choć także doznała goryczy porażki w meczu z Trzcianą. Widzowie, wśród których znaczną grupę stanowili członkowie Rodziny Kępów i ich przyjaciele, oglądali ciekawy turniej, w którym padło dużo bramek (w sumie 64, co daje przeciętną 4,3 bramki na mecz). Wśród nich była 1 bramka samobójcza i jedna strzelona przez bramkarza (Mariusza Steca z Trzciany).
   Po prawie czterech godzinach rywalizacji zawodnicy ponownie stanęli na zbiórce, a Wojciech Wrona ogłosił wyniki. Siostry Ś.P. Jana Kępy wręczyły wszystkim drożynom i zawodnikom pamiątkowe medale oraz kalendarzyki na 2017 rok ufundowane przez Rodzinę. Natomiast najlepszy bramkarz - Paweł Surma z drużyny Żegocina II i najlepszy strzelec, zdobywca 6 bramek - Krzysztof Kukla z Trzciany oraz sędzia zawodów otrzymali dodatkowo pamiątkowe statuetki.
   Przemówili także Wójt, który m. in. podziękował za zorganizowanie tej imprezy oraz przekazał świąteczny prezent Mamie Ś. P. Jana - Pani Stanisławie Kępa, nieobecnej tym razem na turnieju. Złożył także wszystkim bożonarodzeniowe życzenia. Prezent dostał się także Klubowi "Beskid" Żegocina, który na ręce Wojciecha Wrony przekazała Rodzina.
   Zaproszeniem na kolejną edycję memoriałowego turnieju, zakończono tę udaną, pełną i emocji, i wspomnień, imprezę.

V. Memoriał Piłkarski im. Jana Kępy - 10.12.2016 r. V. Memoriał Piłkarski im. Jana Kępy - 10.12.2016 r.
V. Memoriał Piłkarski im. Jana Kępy - 10.12.2016 r. V. Memoriał Piłkarski im. Jana Kępy - 10.12.2016 r.
V. Memoriał Piłkarski im. Jana Kępy - 10.12.2016 r. V. Memoriał Piłkarski im. Jana Kępy - 10.12.2016 r.

  V. Memoriał Piłkarski im. Jana Kępy - 10.12.2016 r.

KOMPLET WYNIKÓW I KLASYFIKACJA:

Trzciana - Żegocina II 0 : 2, Żegocina I - Łapanów 3 : 1, RiP - Rajbrot 6 : 0*, Trzciana -  Żegocina I 2: 1, Rajbrot -  Żegocina II 1 : 4, RiP - Łapanów 4 : 2, Żegocina I - Żegocina II 0 : 0, Trzciana - RiP 5 : 2, Rajbrot - Łapanów 1 : 6, Żegocina I - RiP 1 : 2, Trzciana - Rajbrot 7 : 1, Łapanów - Żegocina II 2 : 2, Żegocina I - Rajbrot 2 : 1, RiP - Żegocina II 3 : 0, Trzciana - Łapanów 3 : 0.
*
Wyniki nie były liczone do klasyfikacji.

1. Trzciana        9 pkt.   bramki  12 : 4
2. Żegocina II     8 pkt.                    8 : 3               
3. Żegocina I      7 pkt.                    6 : 4                            
4. Łapanów        4 pkt.                    9 : 6
5. Rajbrot            0 pkt.                    4 : 19     
- Rodzina i Przyjaciele  - poza klasyfikacją.

ZAPROSZENIE >>>

FOTOGALERIA >>>

RELACJA WIDEO >>>

[wstecz]