Medwi Rahwani w PSP w Żegocinie - 13.01.2017 r.

INDONEZYJSKA STUDENTKA Z AIESEC GOŚCIEM PSP W ŻEGOCINIE

   13 stycznia 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Świętej Kingi w Żegocinie gościła Medwi Rahwani - wolontariuszka organizacji AIESEC (fr. dawna nazwa: Association Internationale des Étudiants en Sciences Économiques et Commerciales). To pozarządowa organizacja non-for-profit, jedna z największych międzynarodowych organizacji studenckich. Założona została w 1948 roku, w odpowiedzi na bieżące wówczas konflikty zrodzone przez II Wojnę Światową, a w Polsce działa od 1971 r. Prowadzona jest przez studentów i niedawnych absolwentów interesujących się problemami otaczającego świata, przywództwem oraz zarządzaniem. Umożliwia ona swoim członkom odkrywanie własnego potencjału i rozwój wokół interesujących ich zagadnień. Każdy dołączający do organizacji student bierze udział w Programie Rozwoju, w ramach którego ma możliwość stopniowego poszerzania swojej wiedzy i umiejętności. Członkowie AIESEC wyjeżdżają na praktyki zagraniczne i zdobywają doświadczenie w 124 krajach świata.
   Medwi Rahwani ma 19 lat i przyjechała do nas z Indonezji. Jest studentką Andalas University. W żegocińskiej szkole, w czasie apelu, opowiadała o swojej ojczyźnie, obyczajach i rodzinnych stronach.
   Uczniowie z zainteresowaniem oglądali prezentację o Indonezji oraz zadawali gościowi mnóstwo pytań. Medwi mówi po angielsku, dlatego w tłumaczeniu pomagała nauczycielka języka angielskiego - Pani Katarzyna Sutor, aby wszyscy uczniowie mogli ją dobrze zrozumieć. W spotkaniu uczestniczyli też uczniowie I klasy Liceum Ogólnoklształcącego w Żegocinie.

Medwi Rahwani w PSP w Żegocinie - 13.01.2017 r. Medwi Rahwani w PSP w Żegocinie - 13.01.2017 r.
Medwi Rahwani w PSP w Żegocinie - 13.01.2017 r. Medwi Rahwani w PSP w Żegocinie - 13.01.2017 r.

Medwi Rahwani w szkole, w Żegocinie -13.01.2017 r.

[wstecz]