PRZEKAŻMY PIOTROWI WOLAKOWI 1% PODATKU

Piotr Wolak z mamą Krystyną.

 Na obozie rehabilitacyjnym w Wiśle.

Piotr Wolak od 11. roku życia jest przykuty do wózka inwalidzkiego.

Na obozie rehabilitacyjnym w Wiśle.

   "Pomóżmy Piotrowi" - taka zakładka istnieje w naszym serwisie właściwie od początku jego istnienia, czyli od 2002 roku. Piotr Wolak - dziś już prawie 30-letni mężczyzna z Żegociny - od 11 roku życia przykuty jest do wózka inwalidzkiego. To wynik choroby - zaniku mięśni.
   Dzięki wielkiej pomocy ze strony różnych osób i instytucji oraz wielkiemu wysiłkowi rodziców, Piotr mógł wzmacniać swój organizm przez kolejne lata podczas ośmiu już zabiegów wszczepiania komórek macierzystych, dokonywanych w klinice kijowskiej. 22 czerwca 2002 r. Piotr wraz z rodzicami wyjechał na pierwszy zabieg do Kijowa. W roku obecnym czeka go kolejny taki zabieg, równie kosztowny, choć będzie przeprowadzany w Polsce, w Częstochowie.
   Zbiórkę pieniędzy prowadzi nieustannie Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Dystrophie Musculorum - organizacja mająca status pożytku publicznego, wspierająca leczenie około 40 podopiecznych z całej Polski. Dla każdego z nich organizacja wydała ulotkę, z podstawowymi informacjami o chorym i prośbą o pomoc oraz danymi o organizacji, w tym numerem konta, na które można wpłacać wolne datki, a także 1% odpisu podatkowego.
   Rodzicom Piotra w zbieraniu pieniędzy na pokrycie kosztów zabiegów, przelotów, obozów rehabilitacyjnych pomogło już do tej pory wiele osób i instytucji, głównie szkół oraz zakładów pracy, organizacji i osób prywatnych z terenu Gminy Żegocina. S towarzyszenie i rodzice dzieci wysłali do różnych instytucji tysiące listów z prośbami o pomoc. Akcja zbierania pieniędzy trwa nadal. Nie bądźmy bezczynni, okażmy zrozumienie i serce, gotowe nieść pomoc. Co roku, przy wypełnianiu oświadczeń podatkowych jest okazja, aby na uczynić.
   - Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy nam pomagają, ale pieniędzy potrzeba nadal, bo zabiegi i rehabilitację syna musimy kontynuować. Serdecznie prosimy o dalszą pomoc - informują rodzice Piotra - Krystyna i Jan Wolak.

Pomóż Piotrowi.

Nasze wcześniejsze publikacje na ten temat:

                                                         

[wstecz]

[zegocina.pl]