MARCELINA WALIGÓRA- PIŁKARSKI TALENT Z BYTOMSKA

Marcelina Waligóra.

  Nowy piłkarski talent objawił się w Bytomsku i nazywa się Marcelina Waligóra. Stało się to tak. 30 i 31 marca 2017 roku na terenie COM Zone przy ul. Ptaszyckiego 6 w Krakowie rozegrano finały wojewódzkie XVII edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Najlepsze okazały się reprezentacje SP w Wiśniowej i UKS GOL Łącko (kategoria U-8), C.A.R. Junior Krzeszowice i MUKS Dunajec Nowy Sącz (kategoria U-10) oraz UKS Trójka Staszkówka Jelna i SP nr 18 Tarnów (kategoria U-12). Dzięki temu zwycięstwu drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentować województwo małopolskie podczas Finału Ogólnopolskiego, którego rozstrzygnięcie nastąpi 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.
     W najmłodszej kategorii wiekowej wśród dziewczyn, najlepszym zespołem okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wiśniowej. Spora w tym zasługa fenomenalnej Anety Ciślik, która zakończyła rozgrywki z dorobkiem 17 bramek i walnie przyczyniła się do końcowego triumfu całego zespołu.
   Natomiast najlepszą zawodniczką w tej kategorii wiekowej została   Marcelina Waligóra - uczennica II klasy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Mikołaja w Bytomsku  Młodziutka piłkarka jest zawodniczką trenowanego przez Pana Piotra Bukowca, piłkarskiego zespołu LUKS "Sobolik" Sobolów, który to zespół rywalizację w Turnieju ukończył na III miejscu. Marcelina dla swojego zespołu zdobyła aż 10 bramek i uhonorowana została okazałą statuetką, medalem oraz piłkarskim strojem.
   Społeczność szkolna jest dumna z osiągnięć Marceliny i życzy jej kolejnych sukcesów.

                                        WIĘCEJ O TURNIEJU >>>

Marcelina Waligóra.

Marcelina Waligóra.

Trofeum Marceliny Waligóra.

[wstecz]