WIELKI TYDZIEŃ W PARAFIACH GMINY ŻEGOCINA - 13-16.04.2017

   Triduum Paschalne, Triduum Sacrum (z łac. triduum - trzy dni) - to najważniejsze wydarzenie w roku liturgicznym katolików oraz starokatolików, którego istotą jest celebracja Misterium Paschalnego: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Rozpoczyna się wieczorną Mszą w Wielki Czwartek (Msza Wieczerzy Pańskiej), kończy zaś drugimi nieszporami po południu Niedzieli Wielkanocnej.
   Pierwsze wzmianki o celebracji Wielkiego Tygodnia pochodzą z IV wieku. Do 1929 roku na określenie Triduum Paschalnego stosowano termin Triduum Sacrum. Obecnie używana nazwa pojawiła się w roku 1924.
   W tym roku Święta Wielkanocne były w jednym z najpóniejszych terminów. Pogoda w połowie 2017 roku okazała się kapryśna. Było dosyć chłodno. Czasem pojawiało się słońce, ale też podał deszcz, a nawet śnieg. Nie przeszkodziło to w żadnej mierze w celebracji Triduum Paschalnego, a wszystkie kościoły zapełniały się licznie przybyłymi wiernymi.
   Przedstawiamy relacje nadesłane przez współpracowników serwisu. Kliknięcie w zdjęcie przeniesie do stron poszczególnych relacji.

Parafia Łąkta.

Rozdziele - Parafia Żegocina.

Parafia Żegocina.

Parafia Łąkta

Rozdziele

Żegocina

[wstecz]