Nowy budynek KP PSP w Bochni. Fot. Mroczek.

WOJEWÓDZKI DZIEŃ STRAŻAKA - BOCHNIA - 2017 - ZAPROSZENIE

   Zapraszamy na Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 25-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej oraz z oddaniem do użytku zmodernizowanej i rozbudowanej strażnicy Komendy Powiatowej PSP w Bochni, które odbęda się w piątek - 19 maja 2017 roku w Bochni.
   W uroczystościach wezmą udział znamienici goście: nadbrygadier Stanisław Nowak - Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, Ludwik Węgrzyn - Starosta Bocheński, Stefan Kolawiński - Burmistrz Miasta Bochnia. Serdecznie zapraszają do udziału w Wojewódzkich Obchodach Dnia Strażaka połączonych z jubileuszem 25-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej.
   W ramach uroczystości odbędzie się oddanie do użytkowania zmodernizowanej i rozbudowanej strażnicy bocheńskich strażaków. Uroczystości odbędą się na Rynku Bocheńskim oraz w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Bochni, ul. Poniatowskiego 7. Są to jedyne uroczystości tej rangi w województwie małopolskim w bieżącym roku. Honorowy patronat nad uroczystością objął Pan Mariusz Błaszczak - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.
   Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 Mszą Świętą w Bazylice Mniejszej pw. Św. Mikołaja w Bochni, pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Andrzeja Jeża - Ordynariusza Diecezji Tarnowskiej.
Po Mszy Świętej o godz. 11:30 rozpocznie się uroczysty apel na Rynku Bocheńskim. Podczas apelu, nastąpi wręczenie odznaczeń i awansów przyznanych strażakom oraz osobom wspierającym ochronę przeciwpożarową z terenu województwa małopolskiego.
Po apelu, około godz. 13:00 odbędzie się uroczysta defilada i przemarsz pododdziałów marszowych i zmotoryzowanych ulicami miasta do budynku Komendy Powiatowej PSP w Bochni. Na godz. 13:30 zaplanowano uroczyste otwarcie i poświęcenie nowej siedziby Komendy Powiatowej PSP w Bochni.
   Szczególnie gorąco zapraszamy mieszkańców Bochni i powiatu bocheńskiego na Piknik Strażacki zorganizowany na Rynku Bocheńskim od godz. 15.00. Szczególnie dużo atrakcji przygotowaliśmy dla najmłodszych będzie miasteczko strażackie z torem zręcznościowym, gdzie będzie można poczuć się jak strażak, podać wodę z węża pożarniczego, zaliczyć szereg sprawności - wszystko w atmosferze radości i zabawy. Ponadto prezentowane będą samochody ratowniczo-gaśnicze, sprzęt ratowniczy, można będzie poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej na profesjonalnym fantomie. W ramach pikniku, w celu regeneracji sił, zapraszamy również na strażacki poczęstunek tradycyjną grochówkę z kotła.
                                                                                                                                                     

                                                                                                                                         Za Organizatorów - st. bryg. Krzysztof Kokoszka
                                                                                                                              Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Bochni

Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka - Bochnia - 10.05.2017 - zaproszenie

    Ze względu na rangę uroczystości, połączoną  z dużą ilością uczestników, w celu zapewnienia właściwego poziomu bezpieczeństwa, wystąpiła konieczność czasowego wyłączenia części ulic podczas samych uroczystości, jak również podczas przemarszów pododdziałów.
    Czasowo w godz. 9:00-15:00  wyłączone z ruchu zostaną następujące ulice:
- Kazimierza Wielkiego na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Sądeckiej,
- ul. Kazimierza Wielkiego na odcinku  od ul. Matejki do ul. Mickiewicza obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy, ograniczenie w ruchu nie dotyczy mieszkańców,
- ul. Wolnica, ul. Rynek, ul. Św. Kingi, ul. Szewska,
- w zawiązku z defiladą i przemarszem pododdziałów wystąpią czasowe utrudnienia na ul. Solnej,    Dominikańskiej, Kościuszki, Floris, Trudnej, Poniatowskiego.
- ul. Krzeczowska  na odcinku przed budynkiem  Komendy Powiatowej PSP będzie wyłączona z ruchu w godz. 7-15.

    Za wszelkie utrudnienia w komunikacji serdecznie przepraszamy.

                                                    Poniżej mapka ze zmianą organizacji ruchu  na czas trwania uroczystości.

Mapka organizacji ruchu w Bochni.

[wstecz]