Akcja "Okolica w Gminie Żegocina".

   

  Projekt "Akcja Okolica" jest to kilkuetapowa, edukacyjna gra terenowa adresowana do młodzieży w wieku okołogimnazjalnym znajdującej się na terenie gminy Żegocina.Jest organizowana przez Stowarzyszenie "Patrioci Lokalni" w dniach 4 i 11 sierpnia 2017 roku. Rywalizacja ma charakter wyprawy terenowej, w trakcie, której uczestnicy wykonują różne zadania przy okazji poznając miejsca o szczególnych walorach turystycznych i historycznych. Celem rozgrywki jest zwycięstwo drużyny w klasyfikacji punktowej.
   Uczestnicy otrzymają koperty z wskazówkami dotyczącymi lokalizacji punktów ukrycia kolejnych zadań, których rozwiązanie przybliży ich do ukończenia etapu. Warunkiem uczestnictwa w kolejnym etapie jest ukończenie poprzedniego (uczestnicy mogą liczyć na podpowiedzi w razie trudności). Scenariusz będzie utrzymany w tematyce historycznej. Niektóre zadania będą wymagały poznania faktów dotyczących wybranych wydarzeń oraz ludzi inne będą wymagały sprytu, spostrzegawczości, wiedzy wyniesionej ze szkoły i pracy grupowej.
   Część zadań będzie wykorzystywać elementy gier harcerskich (podchody, szyfry itp.). Ponadto uczestnicy otrzymają listę punktowanych zadań bonusowych możliwych do realizacji przez cały okres zabawy, niezwiązanych z konkretnymi lokalizacjami, wymagających za to działań interaktywnych.

Regulamin i więcej informacji:
http://patrioci-lokalni.pl/akcja-okolica/

   Projekt jest dofinasowany ze środków FIO Małopolska Lokalnie.

Akcja Okolica.

[wstecz]