Konkurs na 3 miliony.

"KONKURS NA CZTERY MILIONY" ODSŁON SERWISU WWW.ZEGOCINA.PL

Wręczenie nagród laureatom "Konkursu na 4 miliony" - 22.09.2017 r.

   22 września 2017 roku w gabinecie Sekretarza Gminy Żegocina odbyło się wręczenie nagród laureatom tegorocznego Konkursu na Cztery Miliony, zorganizowanego przez Wójta Gminy i serwis internetowy gminy. Spośród trojga laureatów, przybyła tylko Pani Agnieszka Skraba, która odebrała z upoważnienia zdobywcy pierwszą nagrodę, wylosowaną dla jej męża Krzysztofa Skraby, oraz drugą nagrodę wylosowaną dla siebie. Obie te nagrody ufundował Wójt Gminy Żegocina.
   Natomiast Pani Magdalena Pławecka - żona przebywającego akurat w Norwegii męża Michała, odebrała nagrody ufundowane przez autora serwisu www.zegocina.pl Tadeusza Olszewskiego. 
   Spotkanie stało się też okazją do wymiany poglądów na temat gminnego serwisu. Obie panie oświadczyły, że bardziej podobała im się poprzednia wersja serwisu.

Wręczenie nagród laureatom "Konkursu na 4 miliony" - 22.09.2017 r. Wręczenie nagród laureatom "Konkursu na 4 miliony" - 22.09.2017 r.
Wręczenie nagród laureatom "Konkursu na 4 miliony" - 22.09.2017 r. Wręczenie nagród laureatom "Konkursu na 4 miliony" - 22.09.2017 r.

Wręczenie nagród laureatom "Konkursu na 4 Miliony" - 22.09.2017 r.

Losowanie nagród w Konkursie na 4 Miliony.

  W dniu 3 września 2017 roku zakończył się "Konkurs na Cztery Miliony", zorganizowany przez Wójta Gminy w Żegocinie, jako wydawcę oficjalnego serwisu internetowego Gminy Żegocina. Zainteresowanie siódmą edycją konkursu było mniejsze niż w poprzednich konkursach ogłoszonych w naszym serwisie. Zgłoszenia nadesłali tylko mieszkańcy gminy. Konkurs okazał się tym razem trudny, co przyznał jeden z uczestników rywalizacji z Bochni, który zresztą nie zdołał udzielić wszystkich prawidłowych odpowiedzi, podobnie jak inni Internauci spoza gminy. Sztuka ta udała się tylko pięciu osobom, a wszyscy mieszkają w Żegocinie.
    14 września w Urzędzie Gminy Żegocina odbyło się losowanie osób nagrodzonych. Dokonali tego: Wójt Gminy Żegocina Pan Jerzy Błoniarz oraz Sekretarz Gminy - Pani Joanna Pyrz. Wyniki tego losowania przedstawiają się następująco: 1. Nagroda Wójta Gminy - Pan Krzysztof Skraba, 2. Nagroda Wójta Gminy - Pani Agnieszka Skraba, Nagroda Webmastera Serwisu - Pan Michał Pławecki - wszyscy z Żegociny. Relacja wideo z losowania >>>
    Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do osobistego odbioru nagród. O miejscu i terminie ich wręczenia poinformujemy zwycięzców e-mailami. Przy pytaniach konkursowych (niżej) publikujemy prawidłowe odpowiedzi.

Losowanie nagród w Konkursie na 4 Miliony.

Losowanie nagród w Konkursie na 4 Miliony.

   Oficjalny serwis internetowy Gminy Żegocina został założony w styczniu 2001 roku. Jako jedyny w regionie z okazji "okrągłych" wizyt na stronach, wskazywanych przez licznik portalu, organizował okolicznościowe konkursy z nagrodami, ufundowanymi przez wydawcę portalu - Wójta Gminy w Żegocinie.
   16 lipca 2004 roku rozstrzygnął się pierwszy z konkursów. Wtedy to pan Marek - Internauta z Krakowa trafił na stronę, gdy licznik wskazywał 50.000. W kwietniu 2005 ogłoszony został kolejny konkurs, tym razem z okazji stutysięcznej wizyty w serwisie. Główna nagroda została wręczona Internautce rodem z Polski, ale mieszkającej w Paryżu. Po raz trzeci Internauci mieli okazję na zdobycie nagród z okazji półmilionowej odsłony żegocińskiej witryny w lutym 2009 roku. Po raz czwarty konkurs został ogłoszony przy milionowej odsłonie serwisu w sierpniu 2010 roku, a po raz piąty w sierpniu 2012 roku z okazji dwumilionowej odsłony serwisu. W grudniu 2014 roku rozstrzygnięto "Konkurs na Trzy Miliony" odsłon żegocińskiego serwisu.
    Proponujemy Państwu udział w siódmej edycji konkursu, organizowanego z okazji zbliżającej się 4. milionowej wizyty w naszym portalu. Poniżej przedstawiamy Regulamin oraz pytania konkursowe, po dwa z każdej dziedziny określonej pod banerem na stronie głównej portalu. Odpowiedzi na nie można oczywiście znaleźć na podstronach naszego serwisu internetowego. Życzymy powodzenia w poszukiwaniach odpowiedzi oraz szczęścia w losowaniu nagród.

REGULAMIN "KONKURSU NA CZTERY MILIONY"

1. Organizatorem "Konkursu na Cztery Miliony" jest Wójt Gminy w Żegocinie.

2. Celem konkursu jest pupularyzacja wiedzy o Gminie Żegocina, jej przeszłości i dniu dzisiejszym, a także zachęcanie Internautów do odwiedzania oficjalnego serwisu internetowego Gminy Żegocina.

3. W "Konkursie na Cztery Miliony" może wziąć udział każdy Internauta, który odwiedzi serwis www.zegocina.pl i udzieli dobrych i pełnych odpowiedzi na wszystkie pytania konkursowe oraz prześle je e-mailem na adres webmastera (webmaster@zegocina.pl).

4. Konkurs prowadzony jest w dwóch kategoriach: 1) Internauci - mieszkańcy Gminy Żegocina, 2) Internauci - pozostali. Spośród autorów wszystkich prawidłowo udzielonych odpowiedzi wylosowane zostaną po dwie osoby (w każdej kategorii), które otrzymają Nagrody Wójta Gminy Żegocina oraz dodatkowo 1 (spośród niewylosowanych do nagród Wójta), która otrzyma nagrody autora serwisu www.zegocina.pl. Relacja z losowania zostanie opublikowana w serwisie.

5. Odpowiedzi będą przyjmowane do czasu osiągnięcia przez licznik serwisu stanu: 4.000.000. Osoby zgłaszające swój udział w konkursie proszone są o podanie pełnych danych adresowych (do wiadomości autora serwisu i fundatorów nagród) w celu przesłania nagród lub zawiadomienia o czasie i miejscu ich odbioru oraz wyrażenie zgody na użycie ich wizerunku w relacji z odbioru nagród.

6. Do "Konkursu na Cztery Miliony" dana osoba może zgłosić się tylko jeden raz. Zgłoszenie udziału w Konkursie na Cztery Miliony jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację imienia i nazwiska oraz wizerunku w serwisie www.zegocina.

7. Interpretacja Regulaminu należy do wydawcy portalu: żegocina.pl.

PYTANIA DO "KONKURSU NA CZTERY MILIONY" WRAZ Z ODPOWIEDZIAMI

HISTORIA:

 • 1. Niedawno w centrum Żegociny odsłonięto nową tablicę pamiątkową. Z jakim wydarzeniem historycznym jest związana (podaj nazwę i dokładną datę tego wydarzenia)?
  Odp.
  Kamienna tablica została odsłonięta na pamiątkę powodzi z 09.07.1997 roku.

 • 2. "Dziennik Polski" z dnia 5-6.07.1964 w artykule "Żegocina - wieś z dużymi ambicjami" pisze o współpracy tej wioski z krakowską firmą turystyczną. Jak się ta firma nazywa?
  Odp.
  Firma nazywa się Wawel-Tourist.

SAMORZĄD:

 • 3. Z okazji 20. lecia Samorządu Gminy Żegocina został wybity medal okolicznościowy. Jaką postać historyczną umieszczono na rewersie tego medalu?
  Odp. 
  Jest to Św.Kinga - Patronka Polskich Samorządowców.

 • 4.  6 lipca 1997 r. zostało zawarte porozumienie o współpracy pomiędzy Gminą Żegocina, a gminą węgierską. Jak się ta gmina nazywa?
  Odp. Nazywa się Jasarok Sallasz.

SPORT:

 • 5. Gdzie rozgrywali swoje pierwsze mecze ligowe piłkarze, założonego w 1998 roku Klubu Sportowego "Beskid" Żegocina?
  Odp.
  Na stadionie sportowym w Rdzawie (gmina Trzciana)

 • 6. W jakiej dyscyplinie sportowej specjalizuje się UKS "Błyskawica" Żegocina?
  Odp.
  Piłka ręczna dziewcząt.

TURYSTYKA:

 • 7.  Zasłużone dla rozwoju turystyki w regionie Szkolne Schronisko Młodzieżowe świętowało dniu 3 października 2009 roku jubileusz 30. lecia działalności. Kto kierował tym schroniskiem w początkowym okresie funkcjonowania?
  Odp.
  Bronisław Lis, a po oddaniu do użytku nowego schroniska - Andrzej Rogala.

 • 8. Jaką nazwę nosiło owiane legendą jeziorko (dziś już zarośnięte) usytuowane pomiędzy Kamionną a Pasierbiecką Górą?
  Odp.
  Jeziernik.

OŚWIATA:

 • 9. "Święto Szkoły" - to impreza, podczas której całej społeczności szkolnej oraz zaproszonym gościom prezentuje się dorobek naukowy, sportowy, kulturalny uczniów z danego roku szkolnego. Kiedy po raz pierwszy zorganizowano je w Zespole Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie, podaj dokładną datę.
  Odp.
  Było to 4 czerwca 2004 roku.

 • 10. Od którego roku uczniowie z Rozdziela uczą się w nowym budynku szkolnym?
  Odp. Od 1 września 1971 roku.

KULTURA:

 • 11. Podczas "714. Urodzin Żegociny" na estradzie wystąpił zespół muzyczny z zagranicy. Proszę podać nazwę tego zespołu i kraju, z którego przyjechał ?
  Odp.
  Orkiestra "Oravanka" z Trsteny /Słowacja/.

 • 12.  Natalia Juszczyk  - wokalistka z Żegociny, w marcu 2012 roku wystąpiła w znanym telewizyjnym programie "Szansa na sukces".  Podaj tytuł śpiewanej przez nią piosenki oraz imię i nazwisko piosenkarki, z repertuaru której ta piosenka pochodzi.
  Odp.
  "Nie pukaj do moich drzwi" z repertuaru Ani Rusowicz.

ZOBACZ RELACJE Z POPRZEDNICH KONKURSÓW

KONKURS NA 50 TYSIĘCY

KONKURS NA 100 TYSIĘCY

KONKURS NA 500 TYSIĘCY

KONKURS NA MILION

KONKURS NA DWA MILIONY

KONKURS NA TRZY MILIONY

[wstecz]