Konkurs na 3 miliony.

"KONKURS NA CZTERY MILIONY" ODSŁON SERWISU WWW.ZEGOCINA.PL

   Oficjalny serwis internetowy Gminy Żegocina został założony w styczniu 2001 roku. Jako jedyny w regionie z okazji "okrągłych" wizyt na stronach, wskazywanych przez licznik portalu, organizował okolicznościowe konkursy z nagrodami, ufundowanymi przez wydawcę portalu - Wójta Gminy w Żegocinie.
   16 lipca 2004 roku rozstrzygnął się pierwszy z konkursów. Wtedy to pan Marek - Internauta z Krakowa trafił na stronę, gdy licznik wskazywał 50.000. W kwietniu 2005 ogłoszony został kolejny konkurs, tym razem z okazji stutysięcznej wizyty w serwisie. Główna nagroda została wręczona Internautce rodem z Polski, ale mieszkającej w Paryżu. Po raz trzeci Internauci mieli okazję na zdobycie nagród z okazji półmilionowej odsłony żegocińskiej witryny w lutym 2009 roku. Po raz czwarty konkurs został ogłoszony przy milionowej odsłonie serwisu w sierpniu 2010 roku, a po raz piąty w sierpniu 2012 roku z okazji dwumilionowej odsłony serwisu. W grudniu 2014 roku rozstrzygnięto "Konkurs na Trzy Miliony" odsłon żegocińskiego serwisu.
    Proponujemy Państwu udział w siódmej edycji konkursu, organizowanego z okazji zbliżającej się 4. milionowej wizyty w naszym portalu. Poniżej przedstawiamy Regulamin oraz pytania konkursowe, po dwa z każdej dziedziny określonej pod banerem na stronie głównej portalu. Odpowiedzi na nie można oczywiście znaleźć na podstronach naszego serwisu internetowego. Życzymy powodzenia w poszukiwaniach odpowiedzi oraz szczęścia w losowaniu nagród.

REGULAMIN "KONKURSU NA CZTERY MILIONY"

1. Organizatorem "Konkursu na Cztery Miliony" jest Wójt Gminy w Żegocinie.

2. Celem konkursu jest pupularyzacja wiedzy o Gminie Żegocina, jej przeszłości i dniu dzisiejszym, a także zachęcanie Internautów do odwiedzania oficjalnego serwisu internetowego Gminy Żegocina.

3. W "Konkursie na Cztery Miliony" może wziąć udział każdy Internauta, który odwiedzi serwis www.zegocina.pl i udzieli dobrych i pełnych odpowiedzi na wszystkie pytania konkursowe oraz prześle je e-mailem na adres webmastera (webmaster@zegocina.pl).

4. Konkurs prowadzony jest w dwóch kategoriach: 1) Internauci - mieszkańcy Gminy Żegocina, 2) Internauci - pozostali. Spośród autorów wszystkich prawidłowo udzielonych odpowiedzi wylosowane zostaną po dwie osoby (w każdej kategorii), które otrzymają Nagrody Wójta Gminy Żegocina oraz dodatkowo 1 (spośród niewylosowanych do nagród Wójta), która otrzyma nagrody autora serwisu www.zegocina.pl. Relacja z losowania zostanie opublikowana w serwisie.

5. Odpowiedzi będą przyjmowane do czasu osiągnięcia przez licznik serwisu stanu: 4.000.000. Osoby zgłaszające swój udział w konkursie proszone są o podanie pełnych danych adresowych (do wiadomości autora serwisu i fundatorów nagród) w celu przesłania nagród lub zawiadomienia o czasie i miejscu ich odbioru oraz wyrażenie zgody na użycie ich wizerunku w relacji z odbioru nagród.

6. Do "Konkursu na Cztery Miliony" dana osoba może zgłosić się tylko jeden raz. Zgłoszenie udziału w Konkursie na Cztery Miliony jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikacje imienia i nazwiska oraz wizerunku w serwisie www.zegocina.

7. Interpretacja Regulaminu należy do wydawcy portalu: żegocina.pl.

PYTANIA DO "KONKURSU NA CZTERY MILIONY"

HISTORIA:

 • 1. Niedawno w centrum Żegociny odsłonięto nową tablicę pamiątkową. Z jakim wydarzeniem historycznym jest związana (podaj nazwę i dokładną datę tego wydarzenia)?

 • 2. "Dziennik Polski" z dnia 5-6.07.1964 w artykule "Żegocina - wieś z dużymi ambicjami" pisze o współpracy tej wioski z krakowską firmą turystyczną. Jak się ta firma nazywa?

SAMORZĄD:

 • 3. Z okazji 20. lecia Samorządu Gminy Żegocina został wybity medal okolicznościowy. Jaką postać historyczną umieszczono na rewersie tego medalu?

 • 4. 6 lipca 1997 r. zostało zawarte porozumienie o współpracy pomiędzy Gminą Żegocina, a gminą węgierską. Jak się ta gmina nazywa?

SPORT:

 • 5. Gdzie rozgrywali swoje pierwsze mecze ligowe piłkarze, założonego w 1998 roku Klubu Sportowego "Beskid" Żegocina?

 • 6. W jakiej dyscyplinie sportowej specjalizuje się UKS "Błyskawica" Żegocina?

TURYSTYKA:

 • 7. Zasłużone dla rozwoju turystyki w regionie Szkolne Schronisko Młodzieżowe świętowało dniu 3 października 2009 roku jubileusz 30. lecia działalności. Kto kierował tym schroniskiem w początkowym okresie funkcjonowania?

 • 8. Jaką nazwę nosiło owiane legendą jeziorko (dziś już zarośnięte) usytuowane pomiędzy Kamionną a Pasierbiecką Górą?

OŚWIATA:

 • 9. "Święto Szkoły" - to impreza, podczas której całej społeczności szkolnej oraz zaproszonym gościom prezentuje się dorobek naukowy, sportowy, kulturalny uczniów z danego roku szkolnego. Kiedy po raz pierwszy zorganizowano je w Zespole Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej w Żegocinie, podaj dokładną datę.

 • 10. Od którego roku uczniowie z Rozdziela uczą się w nowym budynku szkolnym?

KULTURA:

 • 11. Podczas "714. Urodzin Żegociny" na estradzie wystąpił zespół muzyczny z zagranicy. Proszę podać nazwę tego zespołu i kraju, z którego przyjechał ?

 • 12.  Natalia Juszczyk  - wokalistka z Żegociny, w marcu 2012 roku wystąpiła w znanym telewizyjnym programie "Szansa na sukces".  Podaj tytuł śpiewanej przez nią piosenki oraz imię i nazwisko piosenkarki, z repertuaru której ta piosenka pochodzi.

ZOBACZ RELACJE Z POPRZEDNICH KONKURSÓW

KONKURS NA 50 TYSIĘCY

KONKURS NA 100 TYSIĘCY

KONKURS NA 500 TYSIĘCY

KONKURS NA MILION

KONKURS NA DWA MILIONY

KONKURS NA TRZY MILIONY

[wstecz]