W odnowionej świetlicy SP w Żegocinie.

ŚWIETLICA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ŻEGOCINIE JAK NOWA - 05.09.2017

   W szkołach, do których dowożone są dzieci, zarówno przez pracujących rodziców, jak i szkolne autobusy, bardzo ważną rolę spełniają świetlice szkolne. Pozwalają uczniom pod opieką nauczycieli czekać na zajęcia lub w pożyteczny sposób spędzić tu czas oczekiwania na odwóz. Uczniowie klas młodszych Szkoły Podstawowej w Żegocinie zastali po wakacjach pięknie odnowioną i wyposażoną szkolną świetlicę, która wygląda jak nowa.
   Żegocińska podstawówka posiada dwie świetlice, jedną dla dzieci młodszych (sala nr 14), drugą dla starszych (sala nr 7). Dzięki zaangażowaniu rodziców i pomocy finansowej ze strony Samorządu Gminy Żegocina oraz firmy "Bajo", która ofiarowała zestawy drewnianych zabawek, udało się w okresie wakacji przeprowadzić remont generalny pomieszczenia i wyposażyć go w nowe meble, wykładzinę, gry i zabawki. Stało się jasno, przyjemnie i bezpiecznie.
   Dyrektorka placówki - Pani Anna Rogala, nie kryje zadowolenia i serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do prac remontowych w okresie wakacji, gdyż oprócz modernizacji świetlicy, udało się odmalować szereg korytarzy, sanitariatów oraz pomieszczenia kuchni i stołówki.
   Remont świetlicy był pomysłem Rady Rodziców Szkoły, kierowanej przez panią Jolantę Smolarską. To właśnie ona z grupą rodziców i nauczycieli zorganizowała najpierw piknik szkolny, z którego dochód wykorzystano do remontu świetlicy. Jej firma projektowa za darmo przygotowała projekt, inne firmy, których właściciele mają dzieci uczęszczające do tej szkoły również za darmo wykonały szereg prac, jak ułożenie wykładziny, malowanie, zamontowanie szafek itp. Z pieniędzy samorządowych zakupiono materiał na szafki, wykonane za darmo w żegocińskiej firmie meblowej, tablicę i krzesełka, które niebawem pojawią się w świetlicy.
   - Koszt modernizacji, nie licząc wartości pracy wykonanej społecznie, to kwota 22,500 zł, z czego 17,5 tys. pochodzi z budżetu gminy. Gdyby policzyć wszystko, to wartość remontu i modernizacji wyniosłaby około 50 tys. złotych - informuje Anna Rogala, która podczas ceremonii otwarcia roku szkolnego serdecznie podziękowała ofiarodawcom i wykonawcom tego remontu, wręczając im w asyście nauczyciela Wiesława Wolaka, piękne kwiaty doniczkowe.
    Na szkolnym korytarzu, przed wejściem do świetlicy znajduje się zestaw zdjęć, prezentujących wygląd świetlicy przed remontem i po remoncie. Różnica jest zasadnicza. Po raz kolejny okazało się, jakie efekty może przynieść dobra współpraca rodziców, samorządów i szkoły. Brawa dla Rady Rodziców, samorządu oraz firm: InTer Styl, PHU Wemar, Jmsstudio i Bajo biją przede wszystkim dzieci - uczniowie klas najmłodszych Szkoły Podstawowej w Żegocinie.

Podziękowania dla Rady Rodziców. Podziękowania dla firmy "Bajo".
Tablica informacyjna przed świetlicą. Tablica informacyjna przed świetlicą.
Gry i zabawy w wyremontowanej świetlicy. Gry i zabawy w wyremontowanej świetlicy.
Gry i zabawy w wyremontowanej świetlicy. Gry i zabawy w wyremontowanej świetlicy.
Gry i zabawy w wyremontowanej świetlicy. Dziękujemy - mówią dzieci.

Świetlica szkolna w SP w Żegocinie po remoncie - 05.09.2017 r.

[wstecz]