"Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego" - 2 i 3 września 2017 r.

  #Warto zwiedzać pod takim hasłem Powiat Bocheński będzie świętował 10-lecie wydarzenia pod nazwą "Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego". W dniach 2 i 3 września 2017 roku zapraszamy miłośników zabytków, historii i pięknych krajobrazów na niezapomniane chwile!
    W niedzielę 3 września 2017 roku zapraszamy na bocheński rynek na muzyczne zakończenie zwiedzania, gdzie odbędzie się Jarmark Regionalnyoraz widowisko multimedialne "Symphonica".
   Szczegółowy program na: www.zabytki.powiatbochenski.pl.

"Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego" - 2 i 3 września 2017 r.

   Starostwo Powiatowe w Bochni w dniach 2 i 3 września br. organizuje "Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego". W tym roku odbędzie się się X Jubileuszowa edycja imprezy. Wydarzenie to przybrało już charakter cykliczny, a jego ideą jest udostępnienie mieszkańcom i turystom najciekawszych obiektów i miejsc znajdujących się na terenie Powiatu. Są to miejsca na co dzień niedostępne, bądź takie których zwiedzanie wiąże się z opłatami. Dzięki uprzejmości wielu osób zarządzających instytucjami kultury, organizatorzy chcą przybliżyć zwiedzającym piękno Ziemi Bocheńskiej.
    Wstęp do muzeów i zwiedzanie zabytków będzie darmowe! Jedynym wyjątkiem jest Kopalnia Soli w Bochni, gdzie ustalony został 50% rabat na zjazdy.
    Jest to doskonała okazja by mieszkańcom i turystom przypomnieć, że Powiat Bocheński to nie tylko solny gród, z najstarszą kopalnią soli, ale wiele innych ciekawych miejsc o fascynującej historii i wspaniałych zabytkach!
    Na turystów i mieszkańców czeka wiele niecodziennych atrakcji. min. Rajd Rowerowy, prelekcje i warsztaty rodzinne dotyczące dziedzictwa regionalnego i historycznego bocheńszczyzny oraz warsztaty kulinarne.
    W tym roku już po raz kolejny wydarzenie zaproszone zostało do współpracy przez Narodowy Instytut Dziedzictwa i włączone do projektu Europejskich Dni Dziedzictwa, które odbywają się we wrześniu (2 do 28 września br.). W informatorze EDD powiat bocheński znajduje się po raz drugi, jednak w tym roku publikacja zawiera wszystkie miejsca, obiekty, czy atrakcje udostępniane i organizowane w ramach "Weekendu z zabytkami". Informator można ściągnąć TUTAJ (plik PDF).
   Na przełomie lipca i sierpnia wydrukowany informator dostępny będzie we wszystkich miejscowościach, które znalazły się w publikacji - w tym też w Powiecie Bocheńskim, a także w Punktach Informacji Turystycznej. Znaleźć w nim możemy m.in. zdjęcia i informacje o Kopalni Soli w Bochni, Bazylice Św. Mikołaja, Kościółku św. Leonarda w Lipnicy, Muzeum Motyli, Ekomuzeum w Sobolowie, Dworze w Wieruszycach czy Zamku w Wiśniczu. Wydarzenia z powiatu bocheńskiego dostępne są już także na stronie internetowej www.edd.nid.pl.
    Organizatorzy zapraszają do poznania całej oferty "Weekendu z zabytkami", która znajduje się na stronie www.zabytki.powiatbochenski.pl, a także skorzystania z ciekawych promocji i ofert przygotowanych specjalnie na tę okazję.
    Wśród zabytków możliwych do zwiedzenia jest  Kościół pw. Św. Jakuba w Rozdzielu, który uczestnicy imprezy będa mogli zwiedzić w sobotę 2 września,  w godz. 13.00-16.00. Wejścia z przewodnikiem o pełnych godzinach.

[wstecz]